Başbuğ Özgökçen: “VAR’da sonuçlara gravite edecek hamlelerin yapıldığını görmekteyiz”

Konyaspor Kulübü Başkanı Fatih Özgökçen, daha önceleri maçı müdür hakemlerle ilişkin çokça şişman spekülasyonlar yapıldığını fakat bu durumun artık VAR’a taşındığını belirterek, VAR’bile maçların sonuçlarına tartı edecek hamlelerin yapıldığını söyledi.

Konyaspor Kulübü Başkanı Fatih Özgökçen, kendisinin üstelik avukat olması cihetiyle Konya’da baro seçimlerinde oy kullandı. Komutan Fatih Özgökçen, fikir kullanmasının peşi sıra basın mensuplarına esbak Gaziantep FK ile oynadıkları ve kesinleşmemiş pozisyonların olduğu pik ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Öz evlerinde 1-0 aşınmış olduklarını hatırlatarak sözlerine başlayan Başbuğ Özgökçen, “Elbette ki karşılaşma içerisinde tartışılan çok hava oldu. Hele hakemin vermiş olduğu kararlar, VAR müdahaleleri az çok aşkın konuşuldu. Tığ herhangi bir ant hakemlere güvenmemiz gerektiğini söyledik. Amma yanlış işleyen, hata işleyen ve kendini geliştiremeyen hakemlerin bile dinlendirilmesi gerektiğini ısrarla savunduk. Ilkin maçı başöğretmen hakemlerle ilgilendiren çokça büyük spekülasyonlar yapılırdı. Amma artık bunun VAR’a taşındığını, tıpkısı nevi çıktı sonuçlara sorumluluk edecek hamlelerin yapıldığını görmekteyiz. Süper Lig’deki bir nice takımımız VAR kararlarından dolayı berenarı şikayetçiler” dedi.

“Hakemlerimize güveneceğiz amma günah fail hakemlerimize banko görev verilmemesini istiyoruz”

Kararları çok kritik etmek istemediğini nâkil Fatih Özgökçen, “İptal edilen golümüzde kanaatimce elle oynama vardı, bu bereketli tıpkı tespitti. Ama bu tespiti özne bir VAR hakemlerinin belirgin penaltı pozisyonunda ele teması görmemesini konsantrasyon eksikliğine bağlıyorum. Bu şekilde davranan hakemlerin, kendini yetiştiremeyen, pik adapte olamayan hakemlerimizin banko dinlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Zira pozisyonun daha çok penaltı olduğu tamlık yorumcular eliyle akseptans edildi. Tığ golümüzün bozma edilen pozisyondaki hassasiyetin o pozisyonda bile gösterilmesini hele istiyoruz. Zımnında VAR noktasında kısık tıpkısı mesai yapılması gerektiği kanaatindeyiz. Maçın hakemi oyuna çokça yüklülük edemedi, gösterdiği kartlarla da yanlış kararlar verdi. Biz Konyaspor kendisine tabii kim hakemlerimize güveneceğiz amma günah eden hakemlerimize da kesinlikle bundan sonra görev verilmemesini özellikle MHK’dan ve federasyondan istiyoruz. Meydanda bire bir hatayla yüz yüze kaldık kim bu zat evimizde olan tıpkı vaka. Bunu bile banko akseptans etmiyoruz” diye konuştu. – KONYA

Share: