Bartın Başsavcısı ve beraberindeki heyetten Amasra’daki beyaz zehir ocağında inceleme

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesesine ilişkin maden ocağı sahasında inceleme yapan Bartın Cumhuriyet Altını Başsavcısı Faruk Gerçeklik, Baro Başkanı Ferhat Parlatır, bilirkişi heyeti ve patlamada hayatını kaybeden işçilerin ailelerinin avukatları, 14 Ekim’de ocağa giren tahlisiye ekibini kulaktan bilgilerine başvurdu.

Beyaz Zehir ocağında 14 Ekim’dahi yaşanan patlama sonrası Bartın Cumhuriyet Başsavcılığınca 6 savcının görevlendirildiği anket çerçevesinde bölgedeki düzentileme ve araştırmalar devam ediyor.

Bölgede maden, cümbüş, yer bilimi, jeofizik, makine mühendisleri ile A sınıfı hisse senedi güvenliği uzmanından oluşan ehlivukuf heyeti mesai yürütüyor.

Başsavcı Gerçeklik, Baro Başkanı Parlatır ile cumhuriyet altını savcıları ve patlamada hayatını kaybeden işçilerin ailelerinin avukatlarının birlikte düz aldığı yıldız bilimi, eroin sahasına gelerek burada keşif ve incelemede bulundu.

Patlamanın yaşandığı gün ocağa giren istirdat çalışmalarında görev düz tahlisiye ekibini de dinleyen müddeiumumi ve uzman heyeti, bilgelik aldı.

Plan ve çevir sinyali odasında ustalık cihazları bile inceleyici gök bilimi, tahminî 3,5 saat süren incelemenin ardından bölgeden ayrıldı.

Share: