Balkanlar ve Rumeli, Lüleburgaz’da Buluştu

Lüleburgaz Belediyesi eliyle bu sene ilk defa Lüleburgaz Şehir Ormanı’nda planlı 6. Balkan Rumeli Trakya Buluşması, efdal katılımla gerçekleştirildi. DJ Samet Kurtuluş ve Türk asıllı sanatkâr Esil Duran’ın sahne aldığı buluşmaya katılanlar, unutulmaz ayrımsız dönme geçirdi.

Lüleburgaz Belediyesi’nin BAL-BARHANA Trakya Derneği aksiyon birliğiyle 2 yıllık pandemi arasının peşi sıra bu yıl 6’ncısı düzenlediği Balkan Rumeli Trakya Buluşması, vatandaşlardan kısık bandaj gördü. Lüleburgaz Site Ormanı’nda ilk kez planlı ve festival havasında güzeşte buluşmaya, Türkiye ve Bulgaristan’dan çokça sayıda gönül katıldı.

Buluşmada Balkan coğrafyasının sevilen yüzü DJ Samet Halas’un çaldığı parçalarla alana gelenler keyifli aralık geçirdi. DJ Samet’in arkası sıra ise sahneye Bulgaristan’dan mevrut halk oyunları ekipleri bundan sonra.

Günün böylece ise sahneye sâdır Türk kökenli sanatkâr Esil Duran, Bulgarca ve Türkçe seslendirdiği şarkılarla katılımcılara unutulmaz bir devir yaşattı.

Buluşmanın gerçekleştirildiği dinleti alanında haddinden fazla sayıda işletme stant açarak katılımcılara bakım verdi.

Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı telaki amacıyla Lüleburgaz Belediyesi’ne ait otobüslerle gün süresince ücretsiz seferler düzenlendi.

Share: