Balıkesir’de aranan 73 eş yakalandı

Balıkesir’üstelik uyanık ekipleri memleket genelinde yaptıkları ‘Huzur’ operasyonlarında türlü suçlardan aranan ve Kaçakçılık ve Kombinasyon cürüm olaylarına karışanlar ile yaptıkları gidiş geliş denetimlerinde çeşitli suçlara karışmış ve aranan toplam 73 şahsı yakalarken, silah, bıçak ve mızrap maddeler ele geçirdi. Açıkgöz Gidiş Geliş ekipleri dahi yaptıkları denetimlerde 11 uzlaştırıcı trafikten men etti.

Balıkesir İl Kurnaz Komutanlığı Ekiplerinin umumi güvenliği ve asayişi icat etmek üzere Altıeylül, Ayvalık, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Edremit, Gömeç, Nem, İvrindi, Havran, Karesi, Kepsut, Marmara ve Sındırgı ilçelerinde yapılan çalışmalarda ve yapılan öğün aramalarında; çeşitli suçlardan aranan 52 koca yakalanırken, 1 nüsha ruhsatsız tabanca, 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 2 skor bıçak ele geçirilmiştir.

Yine Balıkesir İl Güllabi Komutanlığı ekipleri kaçakçılık ve tevhit suç olaylarına müteveccih yapılan çalışmalar neticesinde; 45 skor bireşimli eroin komprime, 72 gram kubar duman, 58 hamur kendir bitkisi, 17 cali doküman ve 7 nüsha av tüfeği kartuşu ele geçirilmiştir. Olaylarla ilgili kendisine 21 kaknem yakalandı.

Balıkesir İl Güllabi Komutanlığı Gidiş Geliş Timleri sürücüleri trafik taban, yasaklayıcı ve kısıtlamalarına makul şekilde araç kullanmaya isnat etmek trafik kazalarını arz organ indirmek maksadıyla “Mevsimsel Ekincilik İşçilerini Haiz Araçların Denetimi”, “Saldırgan Güdücü Davranışlarının Denetimi” ve “Köy Yollarında Seyreden Araçlarda Etil Alkol Denetimi” yapıldı. Açıkgöz gidiş geliş ekipleri yaptığı denetimler sonucunda bin 934 şalter kontrol edilmiş, 28 araca 21 bin 723 TL yönetimsel nakdî ceza uygulanmış, 11 çevirgeç trafikten men edildi. – BALIKESİR

Share: