BALIKESİR YENİKAPI’DA İSTANBULLULARA TANITILIYOR

İSTANBUL’üstelik planlı “50 Peynirli Kent Balıkesir Tanıtım Günleri’nde şehrin kültürü, dernekevi lezzetleri tanıtılacak.

Yenikapı Aktiflik Alanı’nda planlı “50 Peynirli Şehir Balıkesir Lansman Günleri’nde kurulan çadırlarda başta peynir ve zeytin çeşitleri gelmek amacıyla Balıkesir’e has Ayvalık ve Susurluk tostları, sucuk, kokoreç, höşmerim kabilinden bir nice araç tanıtılıyor. Yöresel yemeklerin birlikte gene Balıkesir’e ilgili lokal giyim kuşam ve ahali sanatları birlikte lansman günlerinde sergileniyor.

Etkinlik alanında açıklamalarda mevcut Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmayan, ziyaretçilerin ilgisinden kıvançlı olduklarını dile getirdi. Yılmaz,” Balıkesir yerine İstanbul Yenikapı’dayız. Burada Balıkesirliler buluşuyor. Balıkesir’i ayırt etmek talip tamam İstanbullulara Balıkesir’i ayaklarına getirdik. Herkesi stantlarımıza bekliyoruz. ” diye konuştu.

Tanıtım günlerine gelen Safiye Budak Erzincanlı olduğunu söyleyerek, ” Çok güzelce buldum her madde dört başı mamur. Misafirperverlikleri çokça iyicene. Dikkatimi çeken şeyler oldu alacağım” dedi.   Dinleti, gösteri ve etkinliklerin yapılacağı tanıtım günleri, 18 Eylül’e kadar sürecek.

– İstanbul

Share: