Bakir Malatyaspor, genç oyuncularla ligde üst sıralara çıkmayı hedefliyor

Bakir Malatyaspor Teknik Direktörü Cihat Arslan, 19,9 yaş ortalamasıyla Spor Kaba Et 1. Lig’in genişlik dinç takımı olduklarını belirterek, “Başarabileceğimiz mantalitesini yakaladık, daha çok yemeden içmeden 3 puanı yakalamak kaldı.” dedi.

Geçen zaman Süper Lig’den düşen ve 1. Lig’üstelik geride küsurat 6 haftada 3 muadele ve 3 mağlubiyeti kâin sarı-siyahlı mızıka, taze oyuncularıyla savaşım veriyor.

Kullanılmamış Malatyaspor Teknik Direktörü Cihat Arslan, AA muhabirine, yaş ortalaması olarak ligin yer taze takımını çalıştırdığını söyledi.

Arslan, taze oyuncuları lige istihzar noktasında tahakküm şartlarda çalıştıklarını ve futbolcuların gayretini üstelik takdir ettiğini kaydetti.

“Oyuncuların gelişiminden memnunum”

Takatli tıpkı süreç geçirerek takımını galiba bire bir noktaya taşıdığını tamlayan Arslan, “19,9 gözyaşı ortalamasıyla sunma zinde mızıka biziz. Edisyon şartlarda çalıştık ama ferah birliktelik sağladık. Birbirimizi severek, farzımuhal çalıştık, sarıklı kendisine liderlik ettik. Oyuncuların gelişiminden memnunum. Bodrum maçını çıkarırsak, sahada savaş fail, şehrini katakulli eden bir takımımız oldu.” ifadelerini kullandı.

Genç oyuncuların değişim göstermesinin cılız olmadığını, takımın sahada oyununu ortaya koyduğunu anlatan Aslan, şöyle bitmeme etti:

“Ligin makro mücadele eden, iki hafta art arda sunu çok sprint atan takımı olduk, bunlar değerli şeyler. Transfer yasağı kulübün önünü kapatıyor, tığ da gençlere envestisman yapıyoruz. Gençler üstelik savaşım ve hareket namına karşılık veriyor, bu beni bahtiyar ediyor. Nokta adına değil ama sahada verilen mücadeleden gelgel duyuyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Takımın temiz güveninin geldiğine bel fail Aslan, “Başarabileceğimiz mantalitesini yakaladık, imdi takkadak 3 puanı anlamak kaldı.” dedi.

Forvet oyuncusu Cengizhan Akgün ise güzeşte zaman kiralık kendisine gittiği Adıyaman’dan henüz güçlenerek takıma döndüğünü belirtti.

Takım içinde gelişigüzel şeyin şu anda mebzul gittiğini dile getiren zerrin-siyahlı topçu, “Peş sıralara gittiğimiz devir seçme husus henüz mebzul olacak. Bando çalışmamız Cihat hocayla gayet kalburüstü gidiyor. Antrenmanlardan sonraları hususi yerine daima gol vuruşu çalışıyorum. Bunun dışında koruyucu antrenörlerimizle alay malay salonda çalışıyorum.” diye niteleyerek konuştu.

“Artılarımız, egosuz aynı takımız”

Nakil tahtasının sınırlı olduğunu dile getiren Akgün, şunları söyledi:

“Bu fırsatı güre oyuncular kendisine bizler artıya çevirmeye çalışıyoruz. Bu yüzden herkes elinden geleni ziyadesiyle yapıyor. Nakıs yönlerimiz var amma olumlu taraflarımız üstelik ayn ardı edilmeyecek büyüklüğünde aşkın. Bu lige kaşe aksetmek, patırtılı haberdar etmek ve camiamıza reva şekilde ırgamak istiyoruz. Camiamızı adalet ettiği yere yer kısa sürede yayımlamak için herhangi bir şeyi yapmaya çalışıyoruz. Artılarımız, egosuz bire bir takımız, bütün elinden mevrut yeryüzü ferah mücadeleyi yapmaya çalışıyor. Şimdi oyuncular birbirini henüz gani tanıyor. Hâl namına oyuncular hemencek aceleten istenen yere geliyor. Bence mızıka benzeri sürpriz yapabilir, o gizil ve istem var. İlerleyen süreçte 3’te 3, 5’te 5 yengi serileri geldiğinde kimsenin şaşırmaması geçişsiz. Bu topluluk, baziçe namına bunu yapıyor amma aynı makule skora yansıtamadık.”

Ölçülü düz oyuncusu Doğukan Müft dahi takımın puan tablosundaki yerinin ilerleyici haftalarda değişeceğine inandığını söyledi.

Ligin sunma çok koşan ve savaş eden takımlarından biri olduklarına değinen Doğukan, “İlerleyen haftalarda bunu puanlarla süsleyerek yukarıdaki yerimizi alacağız.” ifadelerini kullandı.

Share: