BAKAN ARISTOKRAT: 15 TEMMUZ’U FETÖ YAPTI, ARKASINDA BAL GİBİ AMERİKA VAR (5)

‘BALKANLARI KARIŞTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kırklareli’üstelik sarih basket sahasında gençlerle benzeri araya geldi. Burada gençlerle kardeşçe fail Aristokrat, “Bu coğrafyada hangi ülkeye gidersek gidelim, taksi parasının alınmadığı bir ulus olarak tarihe geçiyoruz. Diyorlar ki sizin ücretinizi ecdadınız ödedi. Zaman Balkanları karıştırmaya çalışıyorlar. Size dünyanın neyle yüz yüze kaldığını anlatmaya çalışıyorum. Zahir Suriye’yi Irak’ı karıştırdılar? Pekâlâ Libya’yı karıştırdılar? Kuşkusuz Lübnan’da zaman verimsizlik var. 0-2 yaşındaki torunlar kim Beyrut, Itidalli Doğu’nun yeryüzü fena hâlde yerlerinden bire bir tanesi. Amma 0-2 yaşındaki kollar süt içemiyorlar. Bilcümle sütlerini, o çocuklarını Türkiye’den tığ gönderiyoruz. Geçen dönme AFAD Başkanımız gitmişti. Yani afetlerle mücadele fail kurumumuzun başkanı. Elbet tanım ediyorlar Türkiye’yi biliyor musunuz? Denizin karşısındaki hayırlar ülkesi diye” dedi.

Çevre ve Kentçilik Bakanı ile baskın felaketine uğrayan Pakistan’a gittiklerini söyleyen Soylu, “2.5- 3 saat toplantı yaptık. Yani hem umumi durumu gördük hem elbette yardım edebiliriz diye baktık. Tığ onları bile onu sömürmedik. Amma onlar birlikte bize ayrımsız özdek yaptılar. Yaptıklarını söyleyeyim. O ant Hindistan’a bağlıydılar. Tığ kurtuluş mücadelesine giderken ellerindeki bilezikleri sattılar. Türk halas mücadelesinin cebe paralarını onlar gönderdiler. Kalanları oldu. Kalanlarında üstelik ne kuruldu biliyor musunuz? Bugünkü İş Bankası var mı? İş Bankası hangi biliyor musunuz? Bugünkü İş Bankası, Hindistan’ın Pakistan’daki o yani Pakistanlı Müslümanlarının bizim müstakil olmamız amacıyla. Bizim müstakil ve bağımsız milletvekili olmamız amacıyla. Biraz evvel okunan ezanın bu ülkede okunması için, şurada asılan dünyanın arz adamakıllı bayrağının bu ülkede asılabilmesi üzere bize destek oldular” diye niteleyerek konuştu.

‘SİZİN ÖNÜNÜZE BÜYÜK TÜRKİYE BIRAKACAGIZ’

Soylu, hep riskleri aldıklarını ifade ederek, “Sizin üzere hep riskleri alıyoruz, herhangi bir soy riskleri. Bunu bilmenizi isterim. Temas nev, on paralık erinmiyoruz. Zira ayrımsız henüz bu ülkenin geçmişteki faturalarının ödenmesini istemiyoruz. Sizin bu faturaları ödemenizi istemiyoruz. Bu kadar yıldızlı ve açık. Sizden çok umudunuz var. Bizden henüz ongun benzeri ortamda yetiştiniz. Dünyayı bizden çok henüz gani görüyorsunuz. Gelişigüzel şeyi çokça daha bereketli anlayabiliyorsunuz. ve göreceksiniz bu ülkeyi yönettiğiniz zaman, kişi işlerinizi yönettiğiniz devir veya tıpkı işte bulunduğunuz ant bizden çokça henüz kalburüstü olacaksınız. Biz size güveniyoruz. Hem de bitmeyen güveniyoruz. Gönlümüz abat. Amma sizin önünüzde bırakmanız gereken mesele şu. O engelleri ortadan kaldırmamız lazım. Biz vuruşacağız. Tığ çarpışacağız ve göreceksiniz, sizin önünüze iri aynı Türkiye bırakacağız. ve siz akla yatkın alelacayip noktalara makul taşıyacaksınız. Dünyanın gençlerine dahi, dünyanın çocuklarına dahi, tertemiz insanlara birlikte siz imge olacaksınız. Buna olan inancım tamdır” dedi.

‘TAYYİP ERDOĞAN 100 YILDA BİR MEVRUT BİR LİDER’

Programının böylece, gençlerden mevrut soruları yanıtlayan Vekil Soylu, ‘Özellikle bu enerjiyi nereden buluyorsunuz?’ sorusuna, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la himmet fırsatını bulmasını bozukluk gösterdi. Aristokrat, “Ben şöyle düşünüyorum; iki meselem var. Cenabı Cenabıhak bize hakeza tıpkı gelişim şans etti. Bu hem tıpkısı şereftir, hem ayrımsız sorumluluktur. Şöyle düşünüyorum; şayet benden elan dolgunca birisi bu işi yapmış olsaydı ve ego az benzeri hisse senedi yapıyor olursam bunun sorumluluğunu ödeyemem. Ayrımsız da şöyle tıpkısı düşüncem var; Tayyip Erdoğan 100 yılda bire bir mevrut tıpkısı önder. Ego Tayyip Erdoğan fırsatını bulmuşken, onun eskiden bu mutluluk için yapabileceğimiz herhangi bir şeyi yapmalıyız” dedi.

‘ERDOĞAN HEPİMİZİN ÖNÜNÜ HEYBETLI AÇIYOR’

Erdoğan’ın kendilerinin önünü açtığını belirten Soylu, “Ego onunla pekâlâ çalıştığımı biliyorum. Hepimizin önünü kebir açıyor. Günde ara sıra 60, kimi vakit 70 arada sırada 100 karar veriyorum. Özlük içimizdeki her kararda; ‘Sayın Cumhurbaşkanım buna ne diyorsun?’ değil amma kritik kararların hepsinde namına danışırız ve sorarız bu bizim işimiz. Amma rutin işlerimizde kararları alırız ve yaparız. Bu kararları verirken bize o imkanı cumhurbaşkanımız açıyor. Yani kavisli bile yapabiliriz, sakat bile yapabiliriz insanız ama bizi yaptığımız yanlışta ve eksikte beyninde bırakmıyor. Yani şurası terennüm etmek istiyorum; Tayyip Erdoğan’la gelişigüzel ülkenin ayrımsız punt yakaladığına ve bu punt üzere birlikte çok çalışmamız lazım geldiğine inanıyorum” diye niteleyerek konuştu.

‘BİR HENÜZ O GÜNLERE GERİ DÖNMEME DUYGUSU BİZİ ÇOKÇA ÇALIŞMAYA IRSAL EDİYOR’

15 Temmuz hain çarpış girişimin olduğu geceye dahi değinen Soylu, “Tıpkısı de enerjimin bir bölümü birlikte şu darbelerin, başbakanların asıldığı ve idam cezası edildiği tıpkısı Türkiye’ye dönmediği üzere. 15 Orak Ayı akşamı benim ilk duygum şudur; Tanrı elimize ayrımsız vesile verdi birlikte 60 darbesinin karşılığındaki rövanşı alacağız. İlk duygum budur. Babam aradı, ‘hakkını helal et’ dedim. ‘Cenabıhak baht edecek, tığ bu işten çıkacağız’ dedim. ve on paralık bu his, bire bir elan bu günlere anlayışsız dönmemek duygusu bizleri haddinden fazla çalışmaya atif ediyor” ifadelerini kullandı.

Bakan Aristokrat gençlerle toplantısının ardından kentte sivil sosyete yapılış temsilcileriyle yemekte bire bir araya geldi.

Görüntü dökümü

————————

-Vekil Soylu’nun karşılanması-Nazır Soylu gençlerle-Soylu’nun konuşması-Toplantıya katılan gençler-Sivil toplum örgütleriyle aşındırmak-Yemekten detaylar

Bili-müşteri: Bilgi-Alıcı: Uca Duygusal ZERAY-Meram AKAGÜNDÜZ/KIRKLARELİ, ====================

Share: