Baht eseri aşama attığı hentbolda başarılarına muvaffakiyet katıyor

Rical El Topu Süper Ligi ekiplerinden Trabzon Büyükşehir Belediye spor‘un Bolulu oyuncusu 21 yaşındaki Eray Karakoç, 13 sene geçmiş felek eseri aşama attığı hentbolda başarılarıyla dikkati çekiyor.

Babası bozuk hentbolcu olan ve beş 3. sınıftayken el topu bando seçmelerine katılan Karakoç, kamu çabalarına karşın takımda katılamadı. Bire Bir müddet sonra antrenmanı izlediği tam o dönem gelmeyen arkadaşının namına oyuna giren Karakoç, hentbola evvel adımını attı. O günden beri hentbol sahalarında çalma döken Karakoç, kısaca 13 yıldır hentbolda başarılarına başarı katıyor.

Rical Hentbol Süper Takım ekiplerinden Trabzon Büyükşehir Belediyespor’birlikte da ikinci yılı olan ve İslami Tesanüt Oyunları’nda milli mızıka forması giyen Karakoç, 2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) elemelerinde biçim koymak üzere bölüm sayıyor.

Başarısını süregelmek amacıyla ciddi tempoda etkin Karakoç, spor kariyeri beraberinde tıpkısı taraftan dahi Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ndeki antrenörlük eğitimini sürdürüyor.

“Spor maceram iyice sonuçlarla bitmeme etti”

Beşirli Spor Salonu’nda egzersiz yapan Eray Karakoç, AA muhabirine, hentbolun hayatında bir nice şeyi değiştirdiğini söyledi.

Çocukluğunun mahalle aralarında oynayarak geçtiğini dile getiren Karakoç, sonrasında hentbolla spor macerasının başladığını ve adamakıllı sonuçlarla bitmeme ettiğini belirtti.

Karakoç, ince müddet futbol oynadığını ifade ederek, “İkisinin beyninde kaldım ve hentbolu seçtim. İyi kim de seçmişim.” dedi.

Yaklaşık 13 yıldır el topu oynadığına dikkati çeken Karakoç, “Trabzon Büyükşehir Belediyespor’a geçen sene Bolu Seben Spor’dan alıntı oldum. Güzeşte sene evvel Süper Grup maceramdı. Bu sene Süper Tomar’da ikinci yılım.” diyerek konuştu.

“Milli formayı katlanmak, her oyuncunun ehil olmayı isteyeceği duygudur”

Karakoç, Konya’de planlı İslami Dayanışma Oyunları’nda görev aldığını üstelik kaydederek, şöyle bitmeme etti:

“Milli formayı çekmek seçme oyuncunun sahip olmayı isteyeceği duygudur. Benim açımdan güzeldi. 2024 Avrupa Şampiyonası elemeleri var. Oranın kadrosuna çağrıldım. Kendi adıma mutluyum.”

Hentbolu bir tane iş namına fora etmek istemediğini dile getiren Karakoç, “Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi 3. sınıfta antrenörlük eğitimi alıyorum. Antrenörlük ve yanı sıra hentbolla birlikte geleceğimi dayamak istiyorum.” dedi.

Karakoç, el topu aşkının biraz üstelik babasından namına bulaştığını tabir ederek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Babam birlikte sakat hentbolcu ve 8 yıl hentbol oynadı. Bana anlattığında o zamanlar babamı çok bando istemiş amma ailevi şartlardan dünya gidememiş. en son İstanbul’dan bire bir kulüpten teklif almış oraya dahi gidemeyince ‘Ben sanırım Bolu’dan çıkamayacağım’ deyip spor hayatını güllabi. O yüzden sunu büyük destekçim babam ve ailem.”

Share: