Bahşılı’daki depremzedeler ulaşımdan ücretsiz yararlanacaklar

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Kırıkkale’nin Bahşılı ilçesine yerleşen depremzedelerin ulaşımdan ücretsiz yararlanabilmeleri için hazırlanan kartlar sahiplerine ulaştırılıyor.

Belediye Başkanı Recep Yengi Uğurlu, AA muhabirine, zelzele bölgelerinden mevrut vatandaşlara yardımcı olmaya hız ettiklerini söyledi.

Depremzedelerin ulaşımdan ücretsiz faydalanmaları için iri bastırdıklarını ve kendilerine suyun tonunun da 10 kuruştan verileceğini nâkil Uğurlu, şöyle konuştu:

“Kerem budun halk ele sloganıyla bölgeden gelen misafirlerimiz üzere elimizden geleni yapıyoruz. Yine bu kapsamda belediye eliyle kurulan ‘giysi bank’ta toplanan seçme yaşa akıllıca giysilerin beraberinde zelzele bölgesine dahi battaniye, besin, ısıtıcı, yakasız gömlek, itfaiye ve ekibi, hisse senedi makineleri, yol likidasyon aracı gönderilmiştir. İlçemize yerleşen depremzedeler ülfet edilerek, ahali otobüslerinden ücretsiz faydalanma imkanı sağlayıcı otobüs kartları verilmeye başlamıştır. Onların üzerinden elimizi çekmeyeceğiz, rastgele soy ihtiyaçları karşılanacaktır.”

Share: