Aziziye Belediyesi ile Tarım Kredi Kooperatifleri beyninde nazik konvansiyon

Aziziye Belediyesi’nin Jeotermal Domates Seralarında üretilen domatesler, bundan böyle Tarım Güven Kooperatif Marketlerinde dahi satışa sunulacak. Temas iki hava beyninde varılan anlaşmanın protokolü bugün imza altına alındı. Domates seralarında gerçekleştirilen imza törenine, Aziziye Şehremini Muhammed Cevdet Orhan, Ekincilik Yüreklilik Kooperatifleri Erzurum Havza Birliği Mıntıka Müdürü Bekir Temiz, Ekincilik Yüreklilik Kooperatifleri Erzurum Havza Birliği Kesim Umumi Heyet Başkanı Recep Küçükoğlu, Havza Müdür Muavini Özkan Saika ve Tarım Emniyet kooperatifleri Erzurum Mıntıka Birliği Mıntıka Hazırlık-Pazarlama Yönetmeni Erkân Melik Korukcu katıldı. Aziziye Belediye Reisi Muhammed Cevdet Orhan, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın Ekincilik Cesaret Kooperatifleri marketleri üzerinden başlattığı azık indirimi seferberliğine kendilerinin bile Ilıca Domatesi ile bindi verdiklerini söyledi. Başkan Orhan, “Naturel salkım domatesimiz zaman imzaladığımız tören düzeni ile imdi Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinin tamamında hem bile haddinden fazla soylu erki bire bir fiyatla satışa sunulacak” dedi.

Orhan: Eksiksiz çabamız halkımız amacıyla

Jeotermal Domates Seralarının açılışının 22 Temmuz’üstelik Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank tarafından yapıldığını anımsatan Komutan Orhan, “Seramızda zaman boyunca 330 ton domates hasat etmeyi hedefliyoruz. Ayrımsız müddet önceki de doğrusu Erzurum’daki marketlerde birlikte satışına başlamıştık, domatesimiz piyasaya girer girmez domates fiyatlarında büyük ölçüde düşüş oldu. Bundan ahir süreçte birlikte gine halkımızın ekonomik fiyatlarla domates satın alabilmesi için Tarım Güven Kooperatifleri ile birlikte çalışacağız” diye niteleyerek konuştu.

Üretimi şu anda 10 dönümlük alanda yaptıklarını anlatan Orhan, limonluk yatırımını büyütmeyi da planladıklarını kaydederek, “Tığ burada ortaya aynı kabil koyduk ve yatırımcılarımızı bu bölgede jeotermal kaynaklarımızı da kaplamak vasıtasıyla yatırım yapmaya davet ediyoruz. Bizim çabamız halkımız için, Erzurum’dahi ve ilçemizde ilişik derece hazfetmek için” şeklinde konuştu.

Ak Pak’tan yerinde istihsal vurgusu

Ekincilik Emniyet Kooperatifleri Erzurum Mıntıka Birliği Havza Müdürü Bekir Ak Pak ise, yetimden üretimin haddinden fazla mehabetli olduğuna dikkati çekerek, Ilıca Domatesini direkt halka evvel doğrudan ulaştıracak olmanın kendileri için bile ayrıcalık olacağını söyledi.

Mıntıka Müdürü Temiz, “Burada ne üretirlerse üretilsin Tarım Itimat Kooperatifleri namına biz talibiz. Diyelim kim Aziziye Belediyemiz domatesin yanında bambaşka benzeri ürüne yöneldi, ona dahi talibiz. Bizim amacımız halkımızın besin ürünlerini arz ucuza temin etmesini nail olmak. Bu anlamda Aziziye Belediyemizle imzaladığımız protokol ve işbirliğimizin esaslı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların arkası sıra Ilıca Domatesinin TKK marketlerinde satışına imkan sağlayacak olan protokol düğme olarak imzalandı. İmza töreninin arkası sıra Aziziye Belediye Reisi Orhan, Tarım Itimat Kooperatifleri Erzurum Toprak Birliği heyetine seraları gezdirdi, üretim süreci için bilgiler aktardı. – ERZURUMShare: