Ayvalık’ta İki Ayrı Katıksız Sit Alanı ‘Kesin Korunacak Kırılan Alan’ İlan Edildi

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde mevcut Küçükköy Mevkii Tabii Sit Alanı ile Küçükköy- Sarımsaklı Mevkii Katıksız Sit Alanı, “kesme korunacak alıngan kayran” yerine ilan edildi. Kocaeli’nin Derince ilçesine bağlı Bahir Mahallesi sınırları içerisinde kâin tıpkısı alanın da riskli kayran ilan edilmesi kararlaştırıldı.

Cumhurbaşkanı’nın, stabil korunacak kırılan düzlük ve riskli alana ait kararları Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlandı. Buna bakarak, Balıkesir’in Ayvalık ilçesi sınırları içerisinde bulunan Küçükköy Mevkii Tabii Sit Alanı ile Küçükköy-Sarımsaklı Mevkii Katıksız Sit Alanı’nın siper statüsünün yeniden değerlendirilmesi sonucunda, cızık ve koordinatları belirlenen düz kesme korunacak alıngan alan adına tescil ve car edildi.

Kocaeli’nin Derince ilçesi Bahir Mahallesi sınırları içerisinde kroki ile eksen ve koordinatları gösterilen alanın riskli kayran zar edilmesi kararlaştırıldı. Karar 6306 mahdut Facia Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Üzerine Kanun kapsamında verildi.

Share: