Aydemir: ‘Yatırımların sahibi cumhurbaşkanımızdır’

YANLIŞSIZ Fırka Erzurum Saylav İbrahim Aydemir, SELIM Öğür iktidarları döneminde gerçekleştirilen yatırımlarla Erzurum’un çehresinin değiştiğini söyledi. Milletvekili Aydemir, TBMM’da düzenlediği matbuat toplantısında, Erzurum ve ilçelerine yapılan yatırım ve hizmetleri anlattı.

Erzurum’un ister tarihi, gerek konumu bakımından hususi aynı yer olduğu, Küçük Asya Coğrafyasına esin veren tüm destani başlangıçların Erzurum’dan kaydedildiğini tamlayan Milletvekili Aydemir, ‘Şehri Eli Nimetli Erzurum üzere durmak yok, yatırımlarla yola devam diyoruz.’ kaydını düştü.

Eser siyaseti

Erzurum’a Eriştirme, Afiyet, Sulama ve Enerji, Ekincilik, Turizm, Terbiye, Sanayi ve Ticaret, İletişim, Kültür ve Konuşma, Kentçilik, Belediyecilik özellikle doğmak amacıyla devasa yatırımlar gerçekleştirildiğini, birlik yapıt ve yatırımlarla ilin çehresinin değiştiğini tamlayan Mebus Aydemir, ‘Tabii ki bu yatırımların gerçekleşmesine dil olan yeryüzü zirvedeki kişioğlu Sayın Reisicumhur’mızdır.” dedi.

Halka hizmette berdevam olacağız Tanrı’ın izniyle

Mebus Aydemir, ‘SELIM Fırka namına hangi yapmışsak bugüne büyüklüğünde, hep millet üzere yapmışız. Bütün pir şeyler yapmışız. Gençlerimiz üzere yapmışız, geleceğimiz amacıyla yapmışız, dahasını yapacağız. Politika kurumu sebep var? Toplumu daha gönençli ağıl ifham etmek üzere, refahını tezyit etmek için var. Ülkeyi elan ongun kuzuluk tebliğ etmek üzere var. Biz AK Sorun kaydında, 20 yıldır bu hal amacıyla çalışıyoruz. çıktı birlikte inşallah milletimiz izin verecek, müsaade verecek, 2023’ten sonradan de tekrar gençlerimiz amacıyla, esasen kavim için hizmete berdevam olacağız. Allah’ın izniyle. ‘diyerek konuştu.

Tabiatıyla ki bu yatırımların sahibi, sayın cumhurbaşkanımızdır

TBMM’deki Matbuat toplantısında Erzurum’bile hayata geçirilen yatırımlardan örnekler veren Milletvekili Aydemir, ‘ Bakın eşi emsali olmayan tıpkı şifahane yapmışız, Erzurum Kent Hastanesini yapmışız. Bin 600 yataklı aynı sayrılarevi ve bütün ilçelerimizde kent hastaneleri kıvamında hastaneler düz yazı etmişiz. Bunların hepsinde SELIM Kadroların, Topluluk ittifakının emeği var, Sayın Cumhurbaşkanımızın mührü var.. Elbette ki bu yatırımların sahibi, sayın cumhurbaşkanımızdır. ‘ dedi

Iblağ

Matbuat toplantısında iblağ alanında gerçekleştirilen yatırımları gündeme haiz Milletvekili Aydemir, ‘Bakın tek akla hayale gelmeyecek eriştirme yatırımları yapmışız. Erzurum’üstelik Havalimanı’nda şita aylarında uçak inip kalkması çok maslahat olurdu. Nedeni gelgel şartlarıydı. Tıpkı envestisman yaptık oraya, o günkü rakamlarla 100 milyondu ama o 100 milyonu bugün dolarla falanca şey yaptığınızda çokça bunaltıcı tıpkı rakama vasıl ayrımsız yatırım oldu. Şimdi seçkin cins hava şartında uçakların inip kalkabileceği tıpkısı havalimanı haline geldi. Türkiye’deki üçüncü havalimanını yaptık. Erzurum’a. ‘ kaydını düştü.

Devasa Tüneller

Milletvekili Aydemir, ‘Erzurum’da şu anda 8 pare tünel çalışması gerçekleşiyor kim ayrımsız kısmı bitti. Ovit’e bir tünel yaptık. 14 kilometre çift tüplü benzeri tünel. ve dünyada dördüncü tünel. Böylesine sağlıklı benzeri öz yapmışız biz. Elan evvel bizden önceki yani DOĞRU Fırka hükümetlerinden önce bu tüneli hiç akla getiremezlerdi. Kış olduğunda o posta kapanırdı. İspir’le Rize beyninde. O yolda ne sıkıntıların yaşandığını biliyoruz eskiden. Gazetecilik yaptığım için ne haberler yapmışız Biz. Ovit Tünelini yaptık. Deminden Kırık Tüneli bayılmak amacıyla, Dallıkavak bitmek amacıyla. Pirinkayalar diye niteleyerek bire bir tünelimiz var. Uzundere ilçemizden Artvin’e makul revan yol üzerinde. Henüz geçmiş orada haddinden fazla ağır bire bir çözme vardı. Neydi O çözme? Yola dağdan düşen taşlardan ekolojik ortam araçlar ezildiği için haddinden fazla sayıda herif yaşamını yitirdi. Fert kaybı oldu, Demin tığ Prinkayalar tünelini hizmete açtık. Çok nazik aynı hizmet oldu, Yöredeki insanlarımızdan dua dua bize yöneltmeler var elhamdülillah. ‘ dedi

Mukassem Yollar

Saylav Aydemir, ‘Ne yapmışız? Mukassem yollar yapmışız ki, bu mukassem yollar otoban kıvamında yollar. Neredeyse 1000 kilometreye vasıl bölünmüş yol yapmışız Erzurum’a. Bunlar dile gösterişsiz. ve insanlarımız bundan kontekst bize dönük şükranlarını tabir ediyorlar. Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorlar. ‘ değerlendirmesinde bulundu.

2. OSB

Mebus Aydemir, ‘Erzurum’da hangi yapmışız? Tığ bakın bu dönemlerde yapmışız bizim dönemimizde yapılanları. Birleştirme sanayide onlarca hususi yatırım mamul, fabrikalar açılmış. ve binlerce, on binlerce istihdama imkan sağlanmış. Demincek davet merkezleri oluşturmuşuz Erzurum’üstelik. Haddinden Fazla sayıda hisse senedi, YEMEK imkanı geliştirilmiş. ‘ dedi.

Ak Davada Öncelik: Gösterişsizlik ve Tanrı Rızası

Milletvekili Aydemir, ulaşım, turizm, üretim ve istihdam alanlarındaki yatırımlarla Erzurum’un geliştiğine, büyüdüğüne dikkati çekerek, “Akla hayale gelmeyecek nukut harcanıyor ve oralarda değişim, inkılap yaşanıyor ve şehirlerimiz mefret tıpkı ayla dönüşüyor. Erzurum çehresi değişmiş tıpkısı il haline geldi. Kiminle geldi, bizimle, Sayın Cumhurbaşkanımızın ufkuyla.. Tığ bu hizmetleri budun yerine yapıyoruz ve ‘çokça anlatmayalım, abartmayalım’ diyoruz. O yüzden Erzurum’daki yatırımları ilk defa anlatıyoruz. Biz mütevazı benzeri kadroyuz. Ulus adına yapıyoruz, ‘budun bilsin, yeter’ diyoruz.’ vurgusunu paylaştı.

Öncelik

YANLIŞSIZ davada önceliğin tevazu ve Allah rızası olduğunu vurgulayan Milletvekili Aydemir, ‘Tığ yapıyoruz hizmetlerimizi amma anlatırken, ‘bunu kavim hesabına yapıyoruz. Çok birlikte aşkın abartmayalım, anlatmayalım’ diyoruz. Yani çın vechesiyle da çoğu antlaşma anlatmıyoruz. Bakın ben burada yıllardır matbuat toplantısı yapıyorum, ilk defa zaman anlatıyorum. Buraya mevrut bilcümle kardeşlerim şahittir ilk kez Erzurum’daki yatırımları bu aşama tafsilata girerek anlatıyoruz. Tığ mütevazi benzeri kadroyuz, diyoruz ki kavim yerine yapıyoruz, millet faydalansın diyerek yapıyoruz. Biz yapalım Tanrı bilir doğrusu yapılanları ve onun karşılığını de Cenab ı Hakkın inayetiyle dua yakarış alıyoruz. ‘ diye niteleyerek konuştu.

Barajlar ve Göletler

Milletvekili Aydemir, ‘Neler yapmışız? Barajlar yapmışız, göletler yapmışız. Yüzlerce akmaz yapmışız. Envai türden barajlar yapmışız Erzurum’a bu dönemde. Enerji santralleri yapmışız çok sayıda. Bunların hepsini SELIM Kadro kendisine alay malay yapıyoruz. Eşi emsali sıfır tıpkısı Hayvan Borsası yapmışız. Avrupa’da üstelik aynı namevcut. Zaman tıpkısı milyara varan ayrımsız rakamı tabir ediyor bu yatırım. Ana bu. Büyükşehir belediyemiz marifetiyle yaptık. Aynı gayretimiz var ölçülü yerde. ‘ dedi

Sosyal yatırımlar

Sunumunda hayata geçirilen toplumsal yatırımlara da değinen Milletvekili Aydemir, şunları kaydetti; ‘Başka ne yapmışız? Fuar merkezi yapmışız. Zaman 500 milyona yapılabilecek benzeri yatırım. Bir fuaye alanı var. Erzurum dışında Türkiye’birlikte tek fuar merkezinde bulunmayan bu düz. Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezinde hayata yansıtmışız. Aynı miting alanı yapmışız. Devasa tıpkı miting alanı. Geldiğinizde gördüğünüzde hayran kalacağınız kıvamda nitelikte. Kat Sayı ayrımsız miting alanı yapmışız Elhamdülillah Cenabı Hakk fırsat veriyor. Biz bile milletimizi düşündüğümüz amacıyla milletimiz sevdiğimiz şey yapıyoruz. ‘

Reisicumhur Erdoğan’ın Çizdiği Telakki

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çizdiği anlayış ve hayata geçirdiği dev yatırımlarla Erzurum’un global çapta şita turizm ve Spor merkezi haline geldiğini, Erzurumlunun Reisicumhur Erdoğan’a gönül borçlusu olduğunu vurgulayan Mebus Aydemir, ‘Öylesine yatırımlar yaptık kim turizme dönük. Demincek kışın Rusya’dan dünyanın ayrımlı yerlerinden çokça sayıda seyyah Palandöken’e, Kandilli’ye akış ediyor. Oradaki otellerde meydan yok. Erzurum’daki otellerde saha kalmıyor. Böylesine hususi çalışmalar yapmışız. ‘ hatırlatmasında bulundu.

Spor Yatırımları

Erzurum’dahi hayata geçirilen spor yatırımlarına dahi değinen Milletvekili Aydemir ‘Faziletkâr yükseklik merkezi’ yatırımını benzer gösterdi. Milletvekili Aydemir, ‘ Erzurum’a Erdemli irtifa merkezi yapmışız. Yaz aylarında Erzurum’birlikte otellerde yer bulunmuyor. Zira kulüpler ayak topu ilkin yerine spor kulüpleri Erzurum’a geliyor, kamp yapıyor, sezona hazırlanıyorlar. Kulüplerimiz sıraya giriyorlar düzlük bulabilmek için. Erzurum bu yatırımla kulüplerimizin övgüsünü topluyor. ‘ dedi.

Kültür Yatırımları

Sunumunda hars yatırımlarını birlikte dile getiren Saylav Aydemir şunları kaydetti: ’21 şerha ‘Bilgi Evi’ yapmışız Erzurum’a. 21 bilgi evi, dile mahdut. Özellikle çoluk çocuk gelsin görsünler. O hikmet evleri ne kıvamda hangi kalitede ne nitelikte. Içtenlikle söylüyorum ki yüreğinizde bir büyük ferahlama olacak. Pahal nukut harcıyoruz. Idrak açtık Erzurum’dahi bu alanda. Dayanılmaz aynı konsept açtık. ‘ diye konuştu.

‘Gelin Erzurum belediyelerinden denk alın’

Mebus Aydemir, ‘İstanbul Büyükşehir Belediye Reisi’na buradan tavsiyem var; Erzurum’a elbette ki gelsin, mir üzerine ama geldiğinde belediyemizin hizmetlerine aynı baksın, bakım bittabi yapılıyor öğrensin. Bir şeyi Ankara amacıyla üstelik söylüyorum. Hele alelhusus İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, insanlara orada ezinç çektiren bire bir koca, gelsin hizmeti Erzurum Büyükşehir Belediyesinden görsün. Sunma âdeta ilçemizde üstelik oralardan elan ongun hizmet sunuluyor belediyelerde.”‘ dedi.

‘Gelin Erzurum’dan belediyeciliği öğrenin’

İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Şehremaneti Başkanlarına seslenen Saylav Aydemir, ‘İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanına buradan tavsiyem var Allah aşkına kayak için elbette ki gelsin Erzurum’a, sarrafiye konusunda eyvallah amma geldiğinde Büyükşehir Belediyemizin hizmetlerine da bire bir baksın. Bakım kuşkusuz yapılır öğrensin. Ayrımsız şeyi Ankara Büyükşehir Şehremini için bile söylüyorum, hele İzmir Büyükşehir belediye başkanına. İzmir’da insanlara hizmetsizlik eziyeti çektiren başkana. Gelsin hizmeti Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nden görsün. Gelsin hizmeti Palandöken Belediyesinden, Yakutiye Belediyesinden, Aziziye Belediyesinden görsün. Bildirme aşağılık ilçemizde da oralardan henüz aşkın bakım sunuyor belediyelerimiz. Bilfarz Üç Kümbetler diyerek bizim bire bir tarihi alanımız var, orada ayrımsız Budun Bahçesi oluşturduk. Gördüğünüzde gönülden söylüyorum kim, Sayın Cumhurbaşkanımıza, katkısı olanlara katiyetle siz birlikte teşekkürname edersiniz. O görsel görüntü ve çevreye olan duyarlılığımızın ifadesi cesim.’ dedi.

Doğalgaz

Saylav Aydemir, ‘Başka ne yapmışız? Bu dönemde hep ilçelere doğalgaz projesi yapmışız. Erzurum’birlikte 20 kaymakamlık var, üçü forma kaymakamlık olmak için 20 lime ilçemiz var. Hepsi amacıyla projeler yapılmış ve andıran zamanda inşallah tamamında bilcümle hanelerde doğalgaz kullanılır ayla gelecek. ‘ diye konuştu.

Şehircilik Yatırımları

Matbuat toplantısında kentçilik yatırımlarına atıfta bulunan Milletvekili Aydemir, ‘Daha ilk senelerce çalışıp fakat bir tane açılabilen caddeler olurdu. Demincek biz bu dönemde alelhusus şu geçtiğimiz 7-8 sene içerisinde 10 kesim devasa ana yol açmışız Erzurum’de. Vaktiyle öyle tarifi yapılırdı ya Avrupai yollar falan, onlardan henüz iyisini yapmışız. Andıran zamanda Fransa’daydım. Oralardakilerden çok henüz adamakıllı yapmışız. ‘ dedi.

Kent Ulaşımında Eskimemiş Alternatifler

Erzurum’un yılın 8 ayında kış şartlarına maruz kaldığı, bu durumun kentiçi ulaşımını de mukaddema münasebetsiz etkilediğini tamlayan Saylav Aydemir, olumsuzluğu çekmek adına 3 milyon avroluk tıpkısı proje gerçekleştirildiğini belirterek, ‘Fransa’dan asfalt makineleri getirdik. 3 milyon avro’luk tıpkı proje Deminden araçlarla tabiatıyla olarak asfaltlama çalışması yapacağız. 3 milyon avroluk yatırımı niçin yapıyoruz? İnsana bakım üzere yapıyoruz. Hizmet elan erken gelsin diye niteleyerek yapıyoruz. ‘ dedi.

Kentsel Dönüşüm

Erzurum’birlikte 13 Alanda ayrımsız anda kentsel dönüşüm başlatıldığını kaydeden Milletvekili Aydemir, ‘Bu dönemde yapmışız bunları. Erzurum’birlikte, tarihle bugünü buluşturan çerçevede, haddinden fazla nazik benzeri kentsel dönüşüm gerçekleşiyor. Erzurum filhakika baktığınızda çehresi değişmiş ayrımsız el haline geldi. Kiminle bizimle geldi bizimle, AK kadrolarla geldi Elhamdülillah. Bizi bu alanda istihdam fail Cenabı Hakk’a şükrediyoruz ve İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımız bu hizmetlere berdevam olacak.’ değerlendirmesini yaptı.

Sanayiye Müteveccih Yatırımlar

Erzurum’üstelik gerçekleştirilen sanayi yatırımlarına dahi değinen Milletvekili Aydemir 2’inci Tevhit Sanayi Bölgesi kaydında değerlendirmede bulundu. Aydemir, ‘Tevhit Sanayi Bölgesinde ikinci bir Birleştirme Uran Bölgesi yaptık. Amma aynı şanssızlığımız oldu. Sonraları baktık ki medar kayıyor orada haddinden fazla sayıda fabrika yapmamıza karşın binlerce insan istihdama başlamasına karşın mesnet kaymasından belde iş bundan sonra. Ama aceleten takkadak çözüm ürettik. Şimdi Erzurum’un tezce girişinde batıya açılan kapıda Ilıca hinterlandında çok devasa bire bir kayran aldık. Mümasil zamanda orada fabrikalar kuruyoruz, fabrikalar nesir ediyoruz. Binlerce, on binlerce insana istihdam imkanı sağlayacağız. Fazlası fazlası, fazlası var. ‘ dedi.

‘Durmakyok, Yola Devam’ Kararlılığı

Mebus Aydemir, ‘Tığ bakım erbabı tıpkısı kadroyuz. Peki, dünyada boğuk tıpkısı hal var. Kazançlı açıdan bire bir inkiraz yaşandı. Bizden kaynaklanmadığını burada defaatle söyledim. Bizimle ilgisi bulunmayan. Pandemi şartlarından geldi, bize dahi bulaşma etti amma şükür tığ başkalarından daha iyiyiz. Bakın şu anda Almanya’bile görüntüler yansıyor, videolar yansıyor. Almanya’da hayatiyetli insanlarımız gönderiyorlar. Takip ediyorsanız televizyonlarda var. Ne yapıyorlar insanlar? Almanya’dahi haris bilaç çokları ve katar istasyonlarında yatan sahipsiz insanlar var. KUL hakeza öyle, İngiltere anca. İtalya öyle. Zımnında tığ bu şartlarda de çok özel hizmetler yaptık, hususi hizmetler yapmaya bitmeme edeceğiz inşallah cenabı türe yolumuzu vazıh etsin. ‘ dedi

Söylemez Barajı

Matbuat toplantısında aynı gazetecinin, ‘Tıpkı Erzurum sevdalısı Saylav yerine bu devasa yatırımları yeterli görmüyor, dahasını istediğinizi söylüyorsunuz. Bitmeme eden projelerden dahi bahseder misiniz?’ sualine cevap veren Mebus Aydemir, Söylemez Barajı’na değindi. Aydemir, ‘Vira bismillah dedik. O alan tahminî Erzurum’un gün doğusu kısmı yani Ağrı’ya makul, Kars’a akla yatkın olan kısmında tarım ve hayvancılık bu yatırımın tamamlanmasıyla alay malay çok hususi tıpkı noktalara taşınacak. Söylemez Barajı hayalimizdeki tıpkısı projedir. Tamamlandığında Erzurum, Şanlıurfa’daki kabilinden DAP kaydında besiciliğin çokça uzaklık aldığı, tarımın çokça uzaklık aldığı tıpkı el haline gelecek. Şu anda ister imal ve gerekse proje aşamasında olan bambaşka barajlarımız birlikte var. Onların da bitmesiyle bu arada Erzurum elan birlikte kalkınmış, mütekâmil hususi bir memleket olacak. ‘ diye niteleyerek konuştu. Milletvekili Aydemir Erzurum’üstelik kaydedilen özge yatırımları bile aynı başka matbuat toplantısında paylaşacağını bildirdi.

Erzurum Hususi Aynı İl

Erzurum’un gerek tarihi, ister konumu itibarıyla hususi bire bir memleket olduğu, Rum Coğrafyasına ilham veren eksiksiz destani başlangıçların Erzurum’dan kaydedildiğini belirten Saylav Aydemir, 1048 Pasinler Zaferini hatırlatarak, ‘Tığ aynı 1048 bile yani Malazgirt’ten 23 sene önce Erzurum’dahi Bizans’a önceki mağlubiyeti yaşatmışız. İbrahim Yinal ile bu arada onun ordusuyla bu arada Bizans’ı ast etmişiz Pasinler’birlikte. Nedeniyle 1071 den evvel Rum’daydık. Dünya durdukça Tanrı’ın izniyle bu bol Coğrafyada olacağız. ‘ dedi

Tebrik

Mebus Aydemir, basın toplantısının sonuç bölümünde, ‘İla’yı Kelimetullah üzere oran ebed süre kararlılığını zaferlerle tezyin eden, Hakkın Rızası kaydında vatanın birliği, milletin bütünlüğü ve devletin dirliği üzere duygusal adama şerefine nail tıpkısı şişman milletin mensubu adına, Mevlid Kandili’ni tebrik kartı ile Hayırlara açar olmasını yakarma ediyoruz. ‘ dedi.

Asırlarca İslam Dininin sancaktarlığını eden Türk Milletinin mukaddesata bağıntı ve vefa ile asırlara yürüdüğü, Milli Tefekkürünün Hazreti Peygamber Sevgisiyle şekillendiğini kaydeden Mebus Aydemir, ‘Rabbim milletimizi ve İslam alemini Alemlere yağmur yerine gönderilen Hz. Peygamberin ufkunda ve muhabbetinde daim kılsın. Önemli Milletimizin Mevlid coşkusunu paylaşıyoruz. ‘ ifadesine saha verdi. – ERZURUM

Share: