Ayağı kırılan eşini enkazdan sırtında çıkaran depremzede o anları anlattı

Kahramanmaraş merkezli depremlerde Hatay’da yıkılan evlerinden kurtulan Sınırlı Baklavacı ve enkazdan sırtında çıkardığı eşi, güç umudunu sürdürüyor.

Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavisi devam 61 yaşındaki eşi Cemile Baklavacı’yı tıpkı an olsun bekâr bırakmayan 62 yaşındaki Sınırlı Baklavacı, devletin sunduğu imkanlar amacıyla minnettarlığını dile getirdi.

Mecbur Baklavacı, AA muhabirine, çok nazik tıpkı sarsıntı atlattıklarını, bu süreçte oran yetkililerinin çokça koruyucu olduğunu söyledi.

“Hanımın ayağı kesilecekti, kurtardılar”

Depremde ayağı ve kolu kırılan, vücudunda nesiç ezilmeleri mevcut eşinin otama sürecinde da bekâr bırakılmadıklarını anlatan Baklavacı, şöyle konuştu:

“Azamet büyüklerimizden, şifahane personelinden Allah razı olsun. Hanımın ayağı kesilecekti, kurtardılar. Başında 5 doktor, ellerinden geleni yaptılar. Haddinden Fazla şükür ayaklarını kurtardık. Bundan sonrası bize kalık bire bir husus. Yoz çok balaban aynı sadme atlattık, Cenabıhak kimseye bu acıyı yaşatmasın. Burada ocak tuttuk ve yerleşeceğiz. Dediğim kadar devletimiz rastgele şeyimizi aldı, karşıladı, bütün imkanları bize sundu. Avlu sürüyor, birey umudumuz devam ediyor. Çocuklarımız var ve ayakta ara vermek zorundayız. Şişman oğlum adaklı ve düğün hazırlıkları yapıyorduk. Dernek salonunu tuttuk, herhangi bir şey hazırdı. Kayınvalidesi ululuk hastanesinin enkazında kaldı. Ablam ölüm etti, hangisine yanalım.”

“Devlet büyüklerimiz ahali attı ve her cins imkanı sağladı”

Baklavacı, deprem sırasında bütün duvarların üstlerine gelmeye başladığını ve evlerinin yıkıldığı belirtti.

O anda eşinin ayağına büyük tıpkısı parça düştüğünü ve ayağının kırıldığını anlatım eden Baklavacı, “Süfli oğluma, ‘oğlum sen çabucak atla kendini kurtar, bizi bırak’ dedim. Sonradan hariç geçmek amacıyla eşimi sırtıma aldım ama molozlar kapının önüne yıkılmış, husus açılmadı. Hanımı kapının üzerindeki boşluktan çıkardım. Sonraları iri oğlum ablasındaydı, o geldi ve annesini hastaneye götürdü. Allah yardımcımız olsun. Dediğim gibi çap büyüklerimiz umum attı ve değme nev imkanı sağladı.” dedi.

Kolunda, ayağında kırıklar ve vücudunda doku ezilmeleri olan Cemile Baklavacı üstelik evden çıkmaya çalışırken üstüne duvarın yıkıldığını ve eşinin derakap konusunda sakıt duvarı kaldırıp, kendisini sırtına aldığını belirtti.

Bu tam ayağının sallandığını fark ettiğini anlatan Baklavacı, şunları söyledi:

“İlk namına Adana’daki hastaneye gittik. Ardından burada kükremek olduğu için Mersin’deki hastaneye müracaat etmek istedik fakat hekim ‘sizi tehlikeye atamam’ dedi. Meğerse ayağımın kesilmesini bekliyorlarmış. Üçüncü zaman ağabeyim imza attı ve beni hastaneden çıkardılar. Sonradan Kırıkkale’ye getirdiler. Tanrı razı olsun buradaki doktorlarımızdan. Bütünü çokça sunturlu ilgilendi. Çokça teşekkürname ederim.”

Share: