Atatürk Üniversitesinin yangında hasar gören yemekhanesi öğrencilerin hizmetine açıldı

Erzurum Atatürk Üniversitesinde sabık hafta sâdır yangında hasar gören merkezi yemekhane, bakir eğitim öğretim yılının ilk gününde öğrencilere hizmet vermeye başladı.

Darülfünun yerleşkesinde 20 Eylül’de çatısında sâdır yangında hasar oluşan merkezi yemekhanenin çöz bölümü onarımdan geçirildi.

Yeni eğitim talim yılının başlamasıyla hizmete açılan yemekhane uğrunda öğrencilerle bir araya gelen Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı ve rektör yardımcıları, amerikan bar ekibi gösterisini izledi.

Ardından yemekhaneye geçen Çomaklı, öğrencilerle kemirmek yedi.

Rektör Çomaklı, gazetecilere, 2022-2023 terbiye-tedris yılının dobra olmasını diledi.

Geçen hafta elim bire bir ilçe atlattıkların hatırlatan Çomaklı, “Hamdolsun devletimiz arz kısa sürede bunu telafi etti. Ilkin Valiliğimiz ve belediyelerin desteğiyle zaman öğrencimize asıl yemekhanemizde aşındırmak vermeye başlayacağız.” dedi.

“Yangının çıkış sebebi araştırılıyor”

Çomaklı, yangından âlem mağdurluk yaşanmadığını belirterek, “Doğrusu üniversitemizin değişik birimlerinde kemirmek ita imkanımız var. Oralarda arkadaşlarımıza aşındırmak imkanı sunduk. Hamdolsun bugün bile yemekhanemizi açtık. Doğrusu çatının birlikte zaman ihalesi yapılıyor. İnşallah yer kısa zamanda bitireceğiz ve normale döneceğiz. Yangının sebebinin yönetimsel ve adli araştırması yapılıyor. Burada aynı anda 2 bin öğrenci kemirmek yiyebiliyor.” diyerek konuştu.

Öğrencilerden Ahsen Sude İpek ise yangından belde çokça üzüldüğünü, yemekhanenin şu anda hiçbir fire olmadan hizmete açıldığını ve bahtiyar olduklarını anlattı.

Hüseyin Kişmiri dahi yangından kusurlu saat önceki yemekhanede yemek söylediğini dile getirerek, “Alelhusus ivedilikle yapılan iş çokça dikkatimi çekti. Bir hafta içerisinde bu kadar toplanması, hazır ayla getirilmesi ve üniversitenin başladığı evvel günde yapılması haddinden fazla dikkatimizi çekti. Darülfünun yemekhanemiz hem yetenek hem de merkezi konumda olması nedeniyle öğrenciler üzere balaban.” ifadelerini kullandı.



Share: