Artvin’de Eşini Öldüren Ferhat Karaboğa’nın Yargılanmasına Devam Edildi

TASAVVUR İSTANBULLU

Artvin’in Ardanuç ilçesinde, 3 buçuk sene evvel eşi Sinem Karaboğa’yı boğarak öldüren Ferhat Karaboğa hakkındaki anlık bitmeme etti. Karaboğa, cinayeti yegâne başına işlediğini belirtti. Mahkeme, tanıkların dinlenmesi için 7 Şubat 2023 tarihine ertelendi.

Artvin’de kestirmece dört sene önceki Sinem Karaboğa’yı öldürdüğü iddiasıyla aranan Ferhat Karaboğa, suçunu itiraf ederek jandarmaya doğrulama olmuştu. Karaboğa’nın gösterdiği alanda kadının camit bedenine ulaşılmıştı. Yargılamanın dördüncü duruşması bugün Artvin Sakil Ceza Mahkemesi’nde yapıldı.

Sanık Ferhat Karaboğa beyanında, İzmir’de ailesi ile husumetli olduğunu Ü.A.Ö.’in Ardanuç’a tayini çıktığını ve Sinem Karaboğa ile alay malay oraya gelmelerini istediğini söyledi. Duruşmada şahit olarak dinlenilen S.Y., ilçede ehlihibre açıkgöz olarak görev işleyen ve ilçeye alay malay geldikleri Ü.A.Ö.’yü Sinem Karaboğa’nın abisi olarak bildiğini rapor etti. Ferhat Karaboğa işteyken Ü.A.Ö’nün sıkça eve geldiği ve tün geç saatlere büyüklüğünde Sinem Karaboğa ile birlikte oturduklarını müstakbel sürdü. Karaboğa, eşi ile sıkça karakolluk olduklarını de söyledi.

İsmi sabık ve öldürülmüş Sinem Karaboğa ile aralarında veriş olduğu kanıt edilen Ü.A.Ö. ise Kars 2. Pahal Ukubet Mahkemesi’nde rapor verdi. Mahkeme, 2 tanığın henüz dinlenmesine ve duruşmanın 7 Gücük Ay 2023 tarihine ertelenmesine karar verdi.

Görüntü: ARŞİV

Share: