Artvin İl Özel İdaresi makine parkına kazandırılan 12 aksiyon makinesi hizmete girdi

Artvin İl Hususi İdaresi araba parkına kazandırılan 12 hareket makinesinin hizmete alınması nedeniyle tören düzenlendi.

İl Özel idaresi makine parkının güçlendirilmesi için satın alınan ve toplanmış maliyeti 34 milyon 582 bin lira olan 6 greyder, 4 kepçe ve 2 bekoloderin (kanal kazıyıcı) hizmete alınması nedeniyle kurumun Artvin- Erzurum karaca yolu 2. kilometresindeki makine parkında merasim düzenlendi.

Artvin Valisi Yılmayan Zirve, törende yaptığı konuşmada, kentin yerey yapısı zımnında çok sağlam ayrımsız coğrafya topluluk olduğunu ifade ederek, hizmet sahası gereği İl Özel İdaresinin bu zorluğu yer çokça hisseden kamu kuruluşu olduğunu söyledi.

Artvin’üstelik coğrafyanın çok parçalı ve dağlık olduğunu, gelişigüzel sezon farklı afetlerin yaşandığını vurgulayan Doruk, “Bu coğrafyada çalışmak çok el. Hususi idarenin burada hem personel hem da makine takım adına hayat dolu olması bir verimsizlik. Makine parkı yerine birlikte ağırbaşlı oranda araca sahibiz ama çağ geçtikçe bu vesait vahim icraat zımnında ömrünü tamamlıyor. Vatandaşa verilen hizmetin mıhlı yürümesi manasında bu araçları revize etmek muktezi oluyor.” dedi.

Zirve, 170 bin nüfusa cemaat Artvin’dahi 65 bin civarında nüfusun rustik alanda yaşadığını anlatım ederek, şunları kaydetti:

“Şehirde cıvıl cıvıl vatandaşlarımızın benzeri ayağı de daim köylerde, daim köylerine gidip geliyorlar. 100 binin üzerindeki nüfusun köyle sürekli benzeri bağlantısı var. Köyle kent arasındaki ulaşımın, iletişimin sağlanması noktasında İl Özel İdaresi heybetli fariza üstleniyor. Bundan ortalık dinamik atılmak zorundayız. İlimizi, ülkemizi elan ileriye asmak için elimizdeki kaynakları en ongun şekilde kullanmalıyız, bu bilinçle çalışıyoruz. İl Özel İdaremizdeki iş makinesi sayısı yeni araçlarımızla 199’a ulaştı. Bugün hizmete aldığımız 12 iş makinasının ilimize hoş olmasını diliyorum. Tanrı kazadan müdafaa etsin.”

AK Tümen Artvin Milletvekili Erkan Teber da hizmete alınan iş makineleriyle hele kırsalda hizmet kalitesinin artacağını söyledi.

Balta, 320 karye mevcut kentte, İl Özel İdaresinin hizmet alanında bulunan 7 bin 161 kilometre kat ağının 817 kilometresinin grup karye yolu olduğunu anlatarak, coğrafyasının zorluğu göz uğrunda bulundurulduğunda Artvin’in Türkiye’da hususi hile çalışmalarının sunu pres koşullarda yapıldığı iller beyninde meydan aldığını dile getirdi.

Konuşmalar sonrası kurdele kesilerek hizmete alınan vesait ile site turu atıldı.

Share: