Artuklu Belediyesi çalışanlarına ecir artışı

Artuklu Belediyesi çalışanlarına şişko iş sözleşmesi görüşmeleri sonucu ücret artışı yapıldı.

Belediyeden yapılan açıklamada, uray ile Hak-İş Konfederasyonuna sınırlanmış Bakım İş Sendikası arasında düzenlenen şişko iş sözleşmesi görüşmelerinin tamamlandığı, çalışanların ücretlerine yüzdelik 65 remiks yapıldığı belirtildi.

Ücret artışının 1 Teşrinievvel itibarıyla çalışanların maaşlarına yansıtılacağı ifade edilen açıklamada görüşlerine yer verilen Artuklu Şehremini Mehmet Tatlıdede, müteharrik ve üreten çalışanların alın terinin kendileri için nadir olduğunu belirtti.

Tatlıdede, şunları kaydetti:

“Belediyemiz ile Bakım İş Sendikası beyninde şişko gelişim sözleşmesini imzaladık. Yüzdelik 65 oranında yaptığımız bindirim ile sözleşmemiz mecmu say arkadaşlarımıza yavuz olsun. Şişman iş sözleşmesi görüşmelerimiz Hak İş ve Hizmet İş Sendikası Mardin İl Başkanı Eşref Cihan ile başlamıştı. Ancak Eşref Dünya maatteessüf geçtiğimiz hafta hayatını kaybetmişti. Bundan etraf işçilerimizin maaşlarını olumlu yönde etkileyecek olan bu görüşmelerimiz buruk tıpkı ortamda geçti. Kendisine Allah’tan yağmur, ailesine bile başsağlığı diliyorum.”

Hizmet İş Sendikası yetkilisi avukat Abdülkerim Acara üstelik yapılan sözleşmenin personele doğru olmasını diledi.

Share: