Antalya’da Döşemealtı Belediyesinde “zimmete mal geçirildiği” iddiası

Antalya’da Döşemealtı Belediyesinde “zimmete para geçirildiği” iddialarına ilişik Sayıştay denetçilerinin incelemesinin peşi sıra başlatılan sormaca kapsamında 2 başöğretmen görevden uzaklaştırıldı, şehremaneti çalışanı 1 yaşama gözaltına alındı.

Döşemealtı Belediyesinde “bazı işler sırasında zimmete dünyalık geçirildiği” iddiaları konusunda Sayıştay denetçileri vasıtasıyla tetkik yapıldı. İnceleme sonucunda Antalya Cumhuriyet Altını Başsavcılığına yanlışlık duyurusunda bulunuldu.

Başlatılan adli ve yönetsel soruşturma kapsamında belediyenin İnsan Kaynakları ve Yetişek Müdürü ile Finansal Hizmetler Müdürü görevden uzaklaştırıldı. Bire Bir kapsamda şehremaneti çalışanı 1 dirilik da gözaltına alındı.

Konuyla ilgilendiren yönetsel ve adli soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Şehremini Taze’in açıklaması

Döşemealtı Belediye Başkanı Toygar Zinde, konuya ilgilendiren yaptığı mukayyet açıklamada, belediye bünyesindeki inceleme neticesinde İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünde personel maaşları konusunda bazen işler ortada yöntemsizlik ve düzensizlik olduğunun tespit edildiğini belirtti.

Açıklamasında “Talimatım doğrultusunda ivedilikle yönetsel anket başlatılmış, mesul şahıslarla ilişik adına Antalya Güven Müdürlüğüne ve Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına şahsen tarafımca yanlışlık duyurusunda bulunulmuştur.” ifadelerini kullanan Tüvana, olayın aydınlanması için sürecin takipçisi olacağını kaydetti.

Share: