Antalya, Muğla, Isparta ve Burdur’da öğrenciler mesafe tatile girdi

Antalya, Muğla, Isparta ve Burdur’da öğrenciler ile öğretmenler, bugün 2022-2023 yetişek tedris yılının önceki aleniyet tatiline girdi.

Antalya Milli Eğitim Bilimi Müdürü Emre Etken, kentte 1710 okulda tahsil gören 486 bin mektepli ile fariza eden 35 bin öğretmenin açıklık tatile girdiğini söyledi.

Birinci devir ara tatilinin 14 Kasım’da başlayıp, 18 Kasım’da sona ereceğini hatırlatan Etkin, öğrencilere tıpkısı haftalık tatili en bereketli şekilde değerlendirmeleri ve mübarek verimli tezkere okumaları tavsiyesinde bulundu.

Muğla

Muğla ve ilçelerinde 14 bin öğretmen, 165 bin mektepli açıklık tatile girdi.

İl Milli Terbiye Emre Çay, 2022-2023 eğitim bilimi öğretim yılının önce çeyrek dönemini başarılı tıpkısı şekilde sonlandırdıklarını söyledi.

Eğitimde verimliliği artırmak, öğretmen ve öğrencilerin dinlenmesine vesile nail olmak namına verilen mesafe tatilin, zatî ve mesleki yönden gelişmeye imkan sunacağını tamlayan Çay, öğrencilerden ara tatili artağan geçirmelerini istedi.

Burdur

Burdur’da 252 okulda terbiye öğretim gören 42 bin 932 öğrenci ile 3 bin 662 sarıklı uzaklık tatile çıktı.

İl Milli Yetişek Müdürü Nesrin Kakırman, hoca ve öğrencilere ferah tatiller dileyerek, dinlenmiş tıpkısı şekilde ara tatilden sonra okullara dönmelerini referans etti.

Isparta

Isparta Milli Yetişek Müdürü Erhan Baydur, ülke genelinde hep 84 bin 801 öğrenci ile 7 bin 140 öğretmenin nısıf yıl tatiline çıktığını söyledi.

İl genelinde mecmu 476 meslek bulunduğunu belirten Baydur, öğrencilere meydanlık tatilde kitap okumaları önerisinde bulundu.

Share: