Ankara haber | Gençlerbirliği’nde Ankara Keçiörengücü maçı hazırlıkları

Gençlerbirliği Maharet Direktörü Ölçüsüz Aksoy, Spor Kaba But 1. Lig’de bu hafta oynayacakları Ankara Keçiörengücü’ne karşı muvaffakiyetli ayrımsız maç derk etmek istediklerini söyledi.

Ligin 9. haftasında Ankara Keçiörengücü ile oynayacağı maçın hazırlıklarını Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri’nde sürdüren Gençlerbirliği’nde maharet direktör Sivri Aksoy ile topluluk kaptanı Muhammet Belen ve altyapıdan yetişen Yengi Göktuğ Fazilet, AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu.

Geçen hafta Samsunspor karşılaşmasından puansız döndüklerini hatırlatan Aksoy, “Maçın önceki yirmi dakikası çok ürkektik. Haddinden Fazla acele top kaybettik. Bundan dünya kendimize güvenimizi yakalayamadık. Güvensizlik zamanla arttı. Akabinde ferdî ve taktiksel bire bir vebal ile talihsiz bir gol yedik.” diye niteleyerek konuştu.

Yenilen gol sonrası kırmızı-siyahlı takımın öz istediği amerikan bar oyununa başladığını topun hakimiyeti aldığını dile getiren Aksoy, “Bölgeler arası domuzuna geçişler yaptık. Ama gol pozisyonu üretemedik. Karşılaşmadaki sunma iri eksiğimiz üstelik buydu. Sonuçta ayak topu skor oyunu. Adet üretemedik.” şeklinde kuruntu belirtti.

Ankara Keçiörengücü’nün formda tıpkı topluluk olduğunu ve deplasmanda kaybetmediğini aktaran Aksoy, “Samsun’da yaptığımız hataları telafi edeceğiz. İyi yaptığımız şeylerin üzerine koymaya çalışacağız. Keçiörengücü’ne cebin muvaffakiyetli bire bir maç ibnelik etmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Muhammet Belen: “Bizim amacıyla rastgele maç final niteliğinde”

Başşehir ekibinin kaptanı Muhammet Belen, Gençlerbirliği üzere her maçın final niteliğinde olduğunu söyledi.

Belinden sık rastlanmayan tıpkısı pot yaşadığını, Samsunspor maçında bunu az buçuk üzerinden attığını ve amade şekilde Ankara Keçiörengücü maçında sahada olmayı imge ettiğini dile getiren Şev, kullanılmamış göreve başlayan Begayet Aksoy’un camiayı bildiğini ve takımdaki gençleri tanıdığını aktardı.

Takımın Katmerli Aksoy’un sistemini uygulamaya çalıştığını anlatım eden Bayır, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Bu süreç alacaktır amma tığ bu süreci yer gücük zamana indirmeye çalışıyoruz. İnşallah bu hafta Keçiören karşısında bu sistemi uygulayarak sahadan galibiyetle ayrılırız. Bu yıl tığ rakip ayırt etmeksizin maçlara çıkıyoruz. Zira bizim sınırlı benzeri gücümüz kapasitemiz var. Rakiplerin konumu ve durumu bizi çok ilgilendirmiyor. Çünkü bizim üzere herhangi bir karşılaşma final niteliğinde.”

Zafer Göktuğ Erdem: “İnşallah daha çok süre alırım”

Al-siyahlı kulübün altyapısında yetişen ve Samsunspor’a cebin önceki maçına sâdır Zafer Göktuğ Yiğitlik bile namına şans veren Müfrit Aksoy’a teşekkürname etti.

Takım yerine mücadele gücüyle ön plana çıktıklarını vurgulayan Yiğitlik, “Ego da sahada mücadelemin yüzdelik yüzünü vermeye çalıştım. İnşallah ilerleyici süreçte daha çok müddet alırım. Hedefimiz 3 nokta. Haddinden Fazla uğraş edip galibiyet ahzetmek istiyoruz.” diye konuştu.

Share: