Amasya’da eşini ve üvey oğlunu öldüren insan yakalandı

Amasya’nın Taşova ilçesine vabeste Alpaslan köyünde dini nikahlı eşini ve üvey oğlunu tabancayla öldürerek kaçan can olaydan ayrımsız gün bilahare jandarma ekipleri eliyle yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, köyde koyunculuk yaparak geçimini sağlayan Eder Y. (51), bitişikteki akrabalarının esbak yapılacak düğünleri öncesi sabah saatlerinde tartıştığı dini nikahlı eşi Sunay Arslan Kaya (47) ve üvey oğlu Anıl Valör Babal’ı (19) tabancayla vurdu. Esas ve oğlu fenomen yerinde hayatını kaybetti, saldırgan ise olay yerinden kaçtı. Bitişikteki evde düğün hazırlığı fail akrabaları de olayın şokuyla sarsıldı.

Durumun bildirilmesi konusunda olay hesabına esenlik ve jandarma ekipleri irsal edildi. Kanlar içindeki asıl ve oğlunun cansız bedenleri yapılan incelemenin arkası sıra sayrılarevi morguna kaldırıldı. Cenazeler elan sonradan defnedilmek üzere Samsun’a gönderildi. Sunay Arslan Kayaç’nın esbak evliliğinden olan başka oğlunun dahi Samsun’dan gelen yakınlarına doğrulama edildiği öğrenildi.

Kaçan katil zanlısını çıkarmak amacıyla bölgeye gönderme edilen açıkgöz komando ekiplerinin çalışmaları akıbet verdi. Bölgedeki dağlık arazide ve belde köylerde kontrol yapan ekipler Valör Y.’yi saklandığı yerde kıskıvrak yakaladı. Gözaltına alınan gaddar zanlısı daha sonra İlçe Kurnaz Komutanlığına götürüldü. – AMASYA

Share: