Altay-Yılport Samsunspor maçının arkası sıra

Spor Göt 1. Takım 2022-2023 sezonu önceki hafta açılış maçında Yılport Samsunspor’a kişi sahasında 2-0 yenilen Altay’ın teknik sorumlusu Kere Yılmayan, “İlk maçta serencam zehir amma tığ oyundan futbolcuların verdiği, emekten çok memnunuz.” dedi.

Yılmayan, maçın arkası sıra düzenlenen matbuat toplantısında maça rahatsız başladıklarını, Yılport Samsunspor’un ise pik çalışkan başladığını söyledi.

Golü yedikleri dakikaya büyüklüğünde maçta üstünlüğün ellerinde olduğunu belirten Yılmaz, “Şansızlık, az buçuk da hâlet hatası gol oldu. İptal oldu, bilahare Videoteyp Yan Hakem (VAR) sisteminden gol oldu. 2. nısıf pik iyi başladık. Duran toplarla bir nice pozisyona girdik. Oyuna tıpkı ileri uç henüz soktuk. Damarlı atakla serencam anda 2. golü yedik. İlk maçta sonuç çığlık ama biz oyundan futbolcuların verdiği, emekten haddinden fazla memnunuz. Taktik ve teknik olarak yüreklerini sahaya yansıttılar.” dedi.

Yılport Samsunspor Maharet Direktörü Alay Haysiyet Bektaş ise tahakküm aynı maç olacağını bildikleri ifade etti.

Maça çokça ongun hazırlandıklarını anlatan Bektaş, şunları kaydetti:

“Hafta amacıyla çalıştıklarımızın aynısını zaman maçta yeniden yaşamış olduk. Yaptığımız kolay hatalarla rakibe çok sayıda okazyon verdik. Bire Bir birlikte rakibin sunu bol yaptığı özdek duran ve tafsilatlı toplardan dönen toplar, buna bile çokça fazla okazyon verdik. Savunmamız iyi durdu ve dayanım gösterdi. Bu kadar cıvıl cıvıl ayrımsız savunma yapan rakibe karşı, sayısızca vesile kaçırdık. 4-5 devam fırsat vardı. Gol atmamız gerekiyordu. Çok şükür 2. golü bulduktan sonraları maçı koparmış olduk. Bizim üzere cesim olan buradan 3 puanla dönmekti onu başardık. Oyuncularımı kutluyorum.”

Bektaş, Altay’lı futbolcuların sahada çokça iyice savaşım verdiklerini sözlerine ekledi.

Share: