Alaz savaşçısı kalkmak için arak döktüler

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 85 itfaiye aracı eri alımı amacıyla açtığı sınava giren 396 namzet, ‘ehlivukuf itfaiyeciler vasıtasıyla özel kendisine hazırlanan parkurda’ fiziki peklik testine bağımlı tutuldu. Slalom koşun, ağırbaşlılık transfer, basak balkon, bariyer içinden geçme, şınav, uzay gemisi ve dil kullanmadaki hünerlerini gösteren adaylar, geçmiş 85’e girebilmek için arak döktü.

Bursa’de halkın fert ve para güvenliğini doğrudan etkileyen bildirme cesim belediyecilik hizmeti olan itfaiye aracı teşkilatını ‘kadro ve takım yönünden’ sonsuz güçlendiren Büyükşehir Belediyesi’nin 85 itfaiye eri alımı üzere açtığı imtihan renkli görüntülere tayf oldu. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde yangıncı olabilmek amacıyla başvuran 900’ü çok adaydan ‘KPSS puanı ile itfaiye aracı yönetmeliğinde belirlenen uzunluk ve kilogram ölçümlerindeki sıralamadan bilahare’ 396’sı yazılmış sınava alındı. Kayıtlı sınavın peşi sıra tamam adaylar, fiziksel metanet, mesleksel bilgi ve uzluk ile dil kullanımı testlerine bağımlı tutuldu.

Vakıf Bera Spor Tesisleri’nde ehlivukuf ekipler vasıtasıyla hususi olarak hazırlanan parkurda adaylar, itfaiyeci olabilmek için ter döktü. Kuruluş bahçesinde itfaiye aracı kullanan adaylar, içeride birlikte kavi parkurda imtihan verdi. Uzay Gemisi ve şınav çektikten bilahare slalom koşun yapan adaylar, ciddiyet taşıyıp bariyer üzerinden atladı, borazan içinden geçti. Salon ortamında hazırlanan kuleye merdivenle tırmanan adaylar, halatla yukarıya hortum çekti. Tahminî 10 aktarılma sürecek sınavın arkası sıra nokta sıralamasına göre geçmiş 85’e giren adaylar, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ofis Başkanlığı bünyesinde göreve alınacak.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Efe, itfaiyenin en dirimlik belediyecilik hizmetlerinden biri olduğunu hatırlatarak, kadro ve ekipman adına daim itfaiye aracı teşkilatını güçlendirdiklerini söyledi. Kullanılmamış alınacak 85 personelle teşkilatın elan da etkinleşeceğini kaydeden Aka, “Mukayyet sınava katılan 396 adayı fiziksel peklik, mesleki hikmet ve sürücü belgesi ile şalter kullanımı testlerine tabi tutuyoruz. Aldıkları puana bakarak önce 85’a revan adaylar, Büyükşehir ailesine katılacak. Yekpare adaylara başarılar diliyorum” dedi. – BURSA

Share: