Alay Bektaş: “Bizim üzere makro olan buradan 3 puanla dönmekti, bunu başardık”

Yılport Samsunspor Beceri Direktörü Alay Bektaş, Altay deplasmanında aldıkları 2-0’lık galibiyetle lige muhteşem aynı mebde yaptıklarını söyledi. Bektaş, “Bizim üzere büyük olan buradan 3 puanla dönmekti, bunu başardık” dedi.

Spor Bacak 1. Lig’in açılış maçında Samsunspor, deplasmanda Altay’ı 2-0 yenik etti. Maçın ardından planlı basın toplantısında Samsunspor Beceri Direktörü Saraka Bektaş, maçı değerlendirdi.

Kortej Bektaş, “Tahakküm tıpkısı maç olacağını biliyorduk. Çokça aşkın kaybedecek aynı şeyi olmayan ama alacağı gelişigüzel puanın önemini bilen aynı rakibimiz vardı. Bizim üstelik tekmil tersi, çokça çok şey kaybedebilirdik. Şanlı bire bir baş beğenmek istiyorduk. Pik haddinden fazla gani hazırlanmıştık. Çalıştıklarımızı bereketli uyguladık. Çıkarken yaptığımız çarpık çurpuk hatalarla rakibe çokça sayıda punt verdik. Bunlara haddinden fazla bol çalışacağız. Savunmamız ongun durdu. Golü bulduktan sonraları oyunun kontrolünü elimize alıp pas oyunu ve tevhit ataklarla oyunu tutmamız gerekirken, biraz bocaladık. Sahiden bu büyüklüğünde kalabalık bir savunma yapan rakibe cebin 4-5 modül kemiksiz fırsat kaçırdık. Atmamız gerekiyordu amma atamadık. Haddinden Fazla şükür ikinci golü bulduktan bilahare maçı koparmış olduk. Altay’ı tebrik ediyorum, çokça bereketli savaş ettiler. Bizim için mefret olan buradan 3 puanla dönmekti, bunu başardık. Galibiyeti camiamıza, taraftarlarımıza ve covid olan başkanımıza armağan ediyorum. Başkanımız bana ‘En pir derman 3 puan’ demişti, dürü olsun” dedi. – İZMİR

Share: