Aksaray’da 1 haftada 5 bin 50 kişi sorgulandı, 13 dirilik tutuklandı

Aksaray’dahi 1 haftada 5 bin 50 yaşama sorgulandı, 13 birey tutuklandı

AKSARAY Aksaray’üstelik polis ekiplerinin 1 hafta içerisinde geceleyin ve çağ yaptığı aplikasyon ve denetimlerde 5 bin 50 erkek sorgulanırken, yakalanan 26 aranması olan şahıstan 13’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi. Uygulamalarda uyuşturucu ve tabanca üzere bir nice suç unsuru ele geçirildi.

Aksaray’dahi halkın huzur ve güvenliğini keşfetmek üzere mütenevvi icraat işleyen İl Güvenlik Müdürlüğü Güvenlik Şubesi ekipleri, Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde 1 hafta içerisinde onlarca aplikasyon yaptı. Kent merkezi, hareketli cadde ve sokaklarda fariza düz güvenlik şubesi ekipleri 60 park yeri ve ekol çevresi, yürüyüş yolları çevresi, 10 metruk bina, 15 kahve, 7 genel ağ kafe ve oyun salonu, 18 umuma açık iş yerini denetledi. 852 aracın da arama edildiği uygulamalarda 1 sayı ganimet makine yakalanarak 5 sayı motosiklet trafikten men edildi. 5 bin 50 şahsın Genel Hikmet Taraması sorgusundan geçirildiği uygulamalarda değişik suçlardan aranan 26 şahsiyet yakalanırken 13’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi. Uygulamalarda 1 nüsha ruhsatsız tabanca, 3 sayı fişek, 2,63 gram bireşimli kannabionid (bonzai), 0,40 gram metanfetamin, 2,96 gram esrar, 28 nüsha bireşimli ecza komprime, 4 nüsha extacy maddesi ele geçirildi.

İl Güven Müdürlüğünden yapılan kayıtlı açıklamada, “Cürüm ve suçlularla mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir” denildi.

Share: