AKP’li Zehra Taşkesenlioğlu: Bu İftiraları Atan ya de Taraf Olan Herkesle Yargı Uğrunda Hesaplaşacağım

Tevhit cürüm örgütü yöneticiliğinde hâkimiyet giyen Sedat Peker’in rüşvet iddialarında adı geçen AKP Erzurum Mebus Zehra Taşkesenlioğlu, “Günlerdir ailemle gelişigüzel sistemli yerine bühtan kampanyası ile yüz yüze kaldığımı ve bu iftiraları atan ya bile taraf olan herkesle geçerlilik uğrunda hesaplaşacağımı izah etmek isterim. Şahsıma yönelik bu yargısız infazın akıbet bulacağına ve son adım ahlaksızca oynanan bu kumpasın hâkimiyet uğrunda ayrımsız dakika ilk devir yüzüne çıkacağına inancım tamdır. Bu konu ile ilgili adli ve türel süreç başlatılmıştır” dedi.

Sedat Peker, sosyal iletişim araçları hesabından yaptığı paylaşımlarda, AKP Erzurum Mebus Zehra Taşkesenlioğlu, çarkıt Sermaye Piyasası Aranjman Oturmuş Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Reisicumhur Danışmanı Serkan Taranoğlu, TOBB üyesi Salih Orakçı ve Marka Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mine Tozlu Sineren’in adının karıştığı vergi iddiasında bulundu. Peker, Mine Tozlu Sineren’den, borsada benzeri işlemi gerçekleştirmek için kazanç istendiğini ve ismi güzeşte değişik kişilerin birlikte bu rüşvet ağının zarfında olduğu öne sürdü.

Ayrıca AKP’li Taşkesenlioğlu’nun çarkıt Türk Albeni Kurumu Üniversitesi Rektörü ve AKP milletvekili aday adayı olan bozuk eşi Prof. Dr. Ünsal Ban’dan boşanma davası açtığı ve 70 milyon liralık maddi ve manevi tazminat istediği ortaya çıkmıştı. Akademisyen Ban’ın mamelek birlikte ağız dalaşı konusu olmuştu.

AKP’li Taşkesenlioğlu, Peker’in bu iddialarının arkası sıra bugün sosyal iletişim araçları hesabından izah yaptı. Taşkesenlioğlu, açıklamasında şunları kaydetti:

“Sosyal medyada şahsımı kasıt düz muzlim görüntülerle ilişik açıklama ayırmak vacip olmuştur. Öz kapalı evimde, başım yalınlık şekilde Ünsal Ban vasıtasıyla adsız çekilen görüntüler, ferdî ve ev mahremiyetim hiçe sayılarak milyonlara servis edilmiştir.

Son derece tuhaf ve gayriahlaki şekilde yayınlanan söz konusu görüntülerle kadına alın şiddetin genişlik gösterişli şekline maruz mevdu bulunmaktayım.

Söz konusu şahsiyetin metrukiyet sürecinde kendini hak konuma getirebilmek amacıyla olmadık yollara başvurduğu görülürken tartışmanın öncesi ve sebebinin hangi olduğu bilinmeden bire bir çevirgeç üzerinden servis edilen bu görüntüler, sosyete gözetiminde beni kıytırık düşürüp itibarımı lekelemeyi gaye almıştır.

Görüntülerde, ağız dalaşı sırasında Ünsal Ban’ın ailesinin ve çevresinin mufassal dönemdir benim ve ailenin adını kullanarak yaptığı usulsüzlüklere gösterdiğim ve çıktı serencam noktaya gelen tepkim, yaşadığım bu metanetli süreci gözler önüne sermektedir.

“APAYRI BİR AMACA HİZMET ETMEKTEDİR”

Değişik aynı boyuta çekilen bu görüntüler, metrukiyet sürecinde ağırlık günler yaşayan bire bir kadının linç edilmesi ve itibarsızlaştırma çalışmasından başka aynı amaca hizmet etmemektedir. Özge taraftan familya mahremiyetini, toplumun yeryüzü ana değerlerini de hiçe sayan, kınanması müstelzim bu rezillik, maatteessüf siyasal aynı linçe dönüştürülmüştür.

Günlerdir ailemle gelişigüzel sistemli adına iftira kampanyası ile karşı karşıya kaldığımı ve bu iftiraları atan evet bile yan olan herkesle hüküm önünde hesaplaşacağımı açıklamak isterim.

Şahsıma yönelik bu yargısız infazın son bulacağına ve serencam derece ahlaksızca oynanan bu kumpasın hüküm önünde benzeri an önce zaman yüzüne çıkacağına inancım tamdır. Bu bahis ile ilişkin adli ve türel süreç başlatılmıştır.”

Share: