Akıbet zaman ruzname: Özel hastanede kaydedilen görüntülere ilişkin 1 çirkin tutuklandı

İstanbul’da hususi bir hastanedeki sağlık çalışanlarının nemli hastaya dokunaklı muamelede bulunduğu görüntülerle ait adliyeye gönderme edilen 9 şüpheliden 4’ü tutuklandı.

İçerenköy Şen Hastanesinde pahal bakımda yatan nemli bir kadının yüzüne sayrılarevi görevlilerince dünyalık konularak korkutulduğu ve hastaya cebin tezyifkâr davranışlarda bulunulduğunu gösteren videonun toplumsal iletişim araçları ve bazı haber sitelerinde gündeme gelmesinin peşi sıra soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında olayla ilişkin 7’si İstanbul, biri Samsun ve diğeri birlikte Bursa’da girmek için 9 bed gözaltına alındı.

Zanlılar, emniyetteki işlemlerinin arkası sıra Küçük Asya Türe Sarayına sevk edildi.

Savcılık yoluyla ifadeleri alınan şüphelilerden buğulu hastanın üzerine mal koyan Büyük E’nin da aralarında bulunduğu 4’ü, “gövde bakımından kendini savunamayacak durumda olan kişiye azap” suçundan tutuklanma talebiyle, 3’ü ise haklarında adli arama hükümleri uygulanması istemiyle hakimliğe gönderildi. 2 berbat, müddeiumumilik ifadelerinin arkası sıra azade bırakıldı.

Nöbetçi barış ceza hakimliği, Mualla E’nin de aralarında yer aldığı 4 şüphelinin tutuklanmasına, sair 3 zanlının ise adli arama üzere serbest bırakılmasına değişmeyen verdi.

Bu arada, hastanede görüntüsü çekilen buğulu kadının olaydan 4-5 ay sonra hayatını kaybettiği, bire bir üvey oğlu olduğu öğrenildi.

Share: