AK Partili Aslan: “DOĞRU Tümen Türkiye’yi alelacayip tıpkısı yere taşıdı”

YANLIŞSIZ Parti Ankara Saylav Mehabetli İhsan Arslan, SELIM Tümen’nin 20 yıla andıran kıvrak iktidarında Türkiye’yi alelacayip bire bir yere taşıdığını belirterek, “Biz, icra olarak nereden baksanız geçmiş 80 yılın 4-5 zalimce herhangi bir alanda çalışmalar yapmış, bazı alanlarda en birkaç 10 cellat icraatta bulunmuş aynı partiyiz” dedi.

Arslan, katıldığı monitör programında kurucuları arasında yer aldığı SELIM Fırka’nin 21’nci kuruluş sene dönümüne ve gündemdeki konulara ilgili değerlendirmelerde bulundu. DOĞRU Fırka’nin 20 yıla mail tıpkısı müddet kıvrak iktidarını sürdüren tıpkısı fırka olduğuna dikkati çeken Aslan, bu süreçte DOĞRU Fırka’nin değişimin öncüsü, değişimi sağlayan tıpkı akım olduğunu dile getirdi. Aslan, AK Öğür’nin kuruluşundan 1 sene üzere gücük müddet bilahare iktidara geldiğini hatırlatarak, “DÜRÜST Tümen yegâne başına iktidara geldi, ondan sonradan anlayışı ve ilkeleri doğrultusunda hem Türkiye’yi, hem kendisini değiştirmeye başladı ve çok adamakıllı şeyler yaptı Türkiye üzere” diyerek konuştu.

“Dünyadaki arz tüvana üç yıldırı örgütünün topraklarında bulunduğu bir ülkeyiz” diye Türkiye’nin bulunduğu coğrafyaya özen çeken Aslan, şunları kaydetti:

“Aynı PKK, FETÖ ikinci, üçüncüsü DEAŞ. Üç kıta acun çapında hararetli yıldırı örgütünün içinde bulunduğu bire bir talih. Burada ülkeyi korumak, insanlarımızın bundan dolayı uymazlık görmesini engel olmak üzere birçok şeyler yazmak yerinde kalıyorsunuz. Bu belli aynı süre bilahare güvenlikçi politikaların elan civar plana gelmesini sağlıyor. Amma bizim güvenlikçi politikalarımızda öyle çok çok bu mücadele ettiğimiz yıldırı gruplarına baktığımız devir o büyüklüğünde sert güvenlikçi politikalarımız olmadı hiçbir zaman amacıyla. Ama güvenliği önceledik mi? Evet, önceledik.”

Aslan, “FETÖ’nün varlığı tıpkısı yıldırı örgütü adına tayin edilmesi, benzeri kırıma noktası oldu mu DÜRÜST Tümen açısından?” sorusuna, “Mutlaka. Zira bu yıldırı örgütlerinin değişik ikisi devletin içerisine sızmış değildi, ama bu üçüncüsü devletin içerisine çok ağır aynı şekilde sızmıştı. Ondan devletin ayıklanması çokça nadir tıpkısı şeydi” yanıtını verdi.

Milletvekili Aslan, serencam dönemde güvenlikçi politikaların biraz yükseldiğini belirterek, buna Türkiye’nin ihtiyacı bulunduğunu aktardı. Türkiye’de tek ant aynı kesime, gruba değişik bakmadıklarını, herkese bakım götürmeye çalıştıklarını ve bunun karşılığı olarak birlikte 20 almanak geceli gündüzlü iktidara cemaat olduklarını anlatan Arslan, “YANLIŞSIZ Fırka, Türkiye’yi bambaşka benzeri yere taşıdı, Türkiye’ye haddinden fazla kırıcı hizmetler yaptı. Hem arsıulusal münasebat bağlamında yaptı hem dahi maddi kendisine ülkeyi zenginleştirdi” dedi.

“SELIM Fırka’nin şu anda ülkeyi getirdiği noktayı bundan 20 sene önce on paralık kimse hayal edemezdi” diyen Aslan, Türkiye’nin şu anda ihtiyacı olan altyapının bitirilmiş durumda olduğunu, yollardan köprülere, kanallardan çevreyle ait yatırımlara, ölçülü-büyük-beribenzer ölçekli sanayiden barajlara büyüklüğünde altyapısının Avrupa ve Amerika ile kıyaslanamayacak şekilde önde olduğunu kaydetti. Arslan, “Biz, tahminî 100 yıllık aynı Cumhuriyetin son 20 yılında iktidarda bulunmuş bir partiyiz. Son 20 yılında diyorum, ama icra olarak nereden baksanız geçmiş 80 yılın 4-5 katı rastgele alanda icraat yapmış, bazı alanlarda genişlik bir iki 10 ceberut icraatta bulunmuş bir partiyiz” dedi.

“Özge partilerin kâffesi DOĞRU Öğür’yi taklit ediyor”

YANLIŞSIZ Öğür’nin Türk siyasi hayatına kaşe vurduğunu, başka partileri da namına benzettiğini tabir eden Aslan, şöyle devam etti:

“Şu anda gördüğümüz özge partilerin bütünü SELIM Tümen’nin yaptığı şeyleri bilcümle imitasyon ederek geliyorlar. Imitasyon etsinler elbette kim, iyi ve güzeli taklit etmeleri geçişsiz. Amma bugün gördüğünüz her cins parti açıklamaları, sistemler, basın toplantıları, çıktıkları mitingler, mitingdeki sahneleri, sahnenin arkasındaki fonlarından tutun, üste zorlu içeriklerine bakın, evveli DÜRÜST Parti’nin yaptıklarına bakın hepsinin uygun örtüştüğünü göreceksiniz. DÜRÜST Fırka hem ülkeyi yönetirken, kendisini yenilerken, ülkede dünyada konjonktüründeki değişimleri izlem yazar ülkeyi ona hazırlarken, aynı zamanda bayağı gösterişli siyasi parti olmayı muhalefete birlikte öğretmiş durumda, böyle bire bir partiyiz biz. ve bu tümen bunların hepsini 21 yılda gerçekleştirdi, daha önümüzdeki artık husus gerçekleştirecek inşallah.”

Yüksek İhsan Aslan, “İktidara devam edeceğiz diyorsunuz” ifadesi konusunda dahi, “Direnerek galiba, bunu elbette seçme sandığı belirler, ama nazik benzeri ihtimalle bitmeme edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“DÜRÜST Tümen’nin çokça değişik uyguladığı dış politika var”

Türkiye’nin dış politikasına da değinen Arslan, “AK Fırka’nin haddinden fazla değişik uyguladığı dış yöntem var” diye niteleyerek, Cumhuriyet Altını tarihinde benzeri olmayan benzeri aut siyasa uygulandığına vurgu yaptı. Aut politikada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinin haddinden fazla önemli benzeri etken olduğunun altını çizen Arslan, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Zira Türkiye Cumhuriyeti tarihinde belki yapılış dönemlerinden bilahare ilk kez gerçekleşen tıpkısı özdek. Amiyane ülkenin menfaatlerini gözetmek için herkesle her an diyaloğa örtüsüz ve her an karşı durabilecek bire bir siyaset uygulanıyor. ve bir zamanda çokça tezat içeren kâh politikalarımız birlikte var. Sonuçta Rusya’yla çok yakınız, amma Suriye’de ilişkilerimiz farklı, Libya’birlikte henüz ayrımlı ilişkilerimiz var. Amerika’yla ve NATO’yla bire bir müttefikliğimiz var, amma Rusya’yla, İran’la ilişkiler bahis konusu olduğu ant değişik davranan benzeri yapımız var. Ama o dengeleri birlikte bugüne büyüklüğünde haddinden fazla iyi, çokça liyakatli götüren bire bir AK Fırka ve DOĞRU Öğür dış politikası var. Bu dahi Tayyip Erdoğan’ın özellikle bu konudaki liderliğini birlikte çokça açık bir şekilde gösterdiğini düşünüyorum.” – ANKARA

Share: