AİLESİNİN ŞIFAHANE ÖNÜNDE MORAL NÖBETİ TUTTUĞU LÖSEMİLİ EGE, YAŞAMINI YİTİRDİ

ADANA’de, ailesinin sayrılarevi uğrunda maneviyat nöbeti tuttuğu, ablalarından aldığı ilik nakli ile yaşama tutunmaya etkin kan kanseri hastası 2,5 yaşındaki Iye Kahraman Çipo, Lösemili Kollar Haftası’nın son gününde hayatını kaybetti. Ailesinin gözyaşları ortada bugün toprağa sunulan minik Iye’nin cenazesine emniyet teşkilatı üstelik katıldı.

İzmir’bile hayatiyetli ev hanımı Meryem (32) ve polis memuru Halil Çıpa (37) çiftinin 3 çocuğundan yer küçüğü olan Iye Kahraman’e, geçen yıl eylül ayında efdal üzücü şikayetiyle götürüldüğü 9 Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde lösemi teşhisi konuldu. Otama amacıyla Adana’dahi özel tıpkısı hastaneye getirilen Veli Kahraman Çıpa, kimyasal tedavi aldığı tedavisinin 3’üncü ayında yoğun bakıma kaldırılırken, bu süreçte 2 posta dahi kalbi durdu. 36 çevrim hayat kavgası verdiği ağır bakımdan çıkan Iye üzere akla yatkın ilik arayışı başladı. Cet ve 2 ablasının iliği yüzde 100 tınlamalı imdi. 11 Şubat’ta ablası Mina Çıpa’den alınan ilik yoz çocuğa nakledildi, ancak hastalık 1 Haziran’de baştan nüksetti. Bu misil ablası Para Kadın’dan alınacak ilik amacıyla Veli, annesi ile hastanede yalıtma sürecine alındı. Bu süreçte oğluna moral yöneltmek talip Halil Çıpa, temas periyot Mina ve Popülasyon Hatun ile gelişigüzel sayrılarevi uğrunda ‘moral nöbeti’ tuttu.

LÖSEMİLİ AYRINTILAR HAFTASI’NDA MEVT ETTİ

Nakil süreci tamamlanan ve hastanede tedavisi süren Ege Alp Çipo, Lösemili Füru Haftası’nın sonuç gününde, mazi 8 Kasım’da yaşamını yitirdi.

Minik Ege’nin cenazesi bugün ailesi ve sevenlerinin beraberinde Adana Itimat Müdürü Doğan İnci ve polis güçleri teşkilatının dahi katılımıyla Akkapı Mezarlığı’nda toprağa verildi. Veli’nin yakınları, cenazede uzun süre gözyaşı döktü.

Share: