Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Su Izdıraplı, Yalova’da huzurevini ziyaret etti

Ev ve Içtimai Hizmetler Bakanı Deniz Yanık, Türkiye’birlikte ocak tipi huzurevlerini hayata geçirmeye ve çoğaltmaya çalıştıklarını bildirdi.

Yalova’nın Çınarcık ilçesinde huzurevine ziyarette bulunan Acılı, bungalovlarda küsurat yaşlılarla bir araya gelerek kardeş kardeş etti.

Üzüntülü, ziyaretinin peşi sıra gazetecilere yaptığı açıklamada, Yalova’ya iki kullanılmamış Ocak Destek Merkezi ve 750 yabanlık aşevi kazandıracaklarını söyledi. Bakanlığın hizmetlerinin elan totaliter olması ve etkinliğinin artırılması amacıyla kentte kullanılmamış bir Sosyal Hizmet Merkezi açacaklarını dile getiren Kederli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Içtimai Teavün ve Tesanüt Vakfı binamızı dahi yenileyerek henüz enerjik hizmetlerimizi ulaştırmaya çalışacağız. Onun dışında Çınarcık Huzurevi’ndeki kadar alelhusus yaşlılarımızın, büyüklerimizin elan konforlu, kendilerini daha mutlu hissedecekleri ve deli dolu yaşlanmaya bakım edecek şekilde kuruluşlarımızın düzenlenmesini, hayata geçirilmesini önemsiyoruz. Burada birlikte altın büyüklerimizin hem onların duasından hem onların maltalık tecrübesinden serencam aşama yararlandığımız, büyüklerimizin buradaki konforunu, buradaki mutluluğunu kısaltmak bizi emniyetsiz bahtiyar etti. İnşallah bu konsepti ülkemizin değişik yerlerinde birlikte uygulayarak eş tipi huzurevlerimizi hayata geçirmeye, çoğaltmaya çalışıyoruz.”

Acılı, “etkili yaşlanma” konusunu önemsediklerini belirtti. Büyüklerin üretemeye bitmeme ederek hayatlarını etken tıpkısı biçimde sürdürmelerini önemsediklerini bildiren Kederli, şunları kaydetti:

“Huzurevlerimizin konsepti buna alelhusus haddinden fazla akla yatkın. Onların türlü sosyalleşme alanları, spor yapacakları bazı şayet faaliyetleri varsa onları sürdürebilecekleri mekanizmanın olması mehabetli. Nedeniyle büyüklerimiz için bu anlamdaki hizmetlerimizi hele inşallah artırarak devam ettireceğiz. Bugün Zeynep ve İbrahim bana haremlik ediyorlar. Çocuklarımızla alakalı hizmetlerimizi birlikte tekrar biliyorsunuz ev vakfı yerine sarmak ve sonrasında dahi çocuklarımızın eğitiminin, kişisel gelişimlerinin, esenlik hizmetlerinin enerjik tıpkı biçimde bitmeme edebilmesi için yavru hizmetlerimizde antrparantez artırarak bitmeme ediyoruz. Çocuklarımızın büyüklerimizin tecrübelerinden, büyüklerimizin hayat birikiminden yararlanacakları kimi buluşmaları ayarlamaya çalışıyoruz. Bu anlamda inşallah önümüzdeki süreçte bakanlığımızın ayrımlı himmet, değişik bakım alanlarının birbiriyle etkileşimi ve birbiriyle dayanışmasını de artırarak bitmeme ettireceğiz.”

Yaşlılar Yurdu binasında basına bağlı toplantıya katılan Acılı’a ziyaretinde, Yalova Valisi Yaşamış Erol, DOĞRU Fırka Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol, Yalova Uray Başbuğ Vekili Mustafa Güre, DÜRÜST Fırka İl Başkanı Muğlim Bağatar ve alım müdürleri haremlik etti.

Bakan Bahir Üzüntülü antrparantez, Yalova Valiliği ve Yalova Belediyesini ziyaret etti, eski gün teşkilat mensuplarıyla yemekte bir araya geldi.

Share: