Adıyamanlı sportmen Türkiye 2.’si oldu

Adıyaman Cahillik ve Spor Müdürü Fikret Batur, halter sporcularını musahabe ederek Türkiye 2.’si olan sporcuyu tebrik etti.

Osmaniye ilinde 27-28 Orak Ayı tarihleri ortada yapılan Görme Engeliler Türkiye Halter Şampiyonasında, 67 kg yarışan Ramazan Taşal’ın squat,bench press ve deadlift hareketinde toplamda 235 kg kaldırarak Türkiye ikincisi oldu.

Fikret Bahadır, 2 sim madalya kazanan Halterci Ramazan Taşal ile dostça ederek başarılarından kıran duyduğu memnuniyeti tabir etti.

Sporcuları ve antrenörlerini elde ettikleri başarılardan âlem kutlama eden İl Müdürü Fikret Keleş, “Halter branşında hatun sporcularımız erkekler büyüklüğünde koskocaman başarılara imza atarak hepimizi bahtiyar ediyordu fakat bugün âmâ bir sporcumuzun Türkiye 2. si olması bizleri süfli gururlandırdı. Adıyaman’da halter sporuna ilgi seçme geçen dönem artıyor. Alelhusus kız sporcu sayımızdaki artma ve elde ettikleri başarılar dikkat çekiyor. Avrupa Şampiyonu adına birçok başarıya imza atmış olan sporcumuz Gamzegül Kızıldağ’ın sizlere eğitim vermesi ve kendisi kabilinden muvaffakiyetli sporcular yetiştirmesi çok güzel zira antrenmanda rical kadar kadın haltercilerimizde kazanmak beni siktirici çok bahtiyar etti.

Sporcumuz göremiyor ancak bu şampiyon olmaya engel değil. Ego sporcumuzu elde ettiği başarılardan kontekst kutluyorum. Namına ve antrenörümüz Fer Kızıldağ’a başarılar diliyorum” dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Batur, antrenmana katılan cümle sporcuları elde ettikleri başarılardan ekolojik ortam kutlama ederek onlara çeşitli hediyeler verdi. – ADIYAMAN

Share: