Adana’da yorulan atı yumruklayan zanlıya 15 zaman melce ayıklama cezası

Adana’nın model Yüreğir ilçesinde yorulduğu için yola bitmeme edemeyen atı yumruklaması kameraya yansıyan hayat, 15 ahit hayvan barınağında temizlik cezası şartıyla salıverildi.

İl Güvenlik Müdürlüğü Güvenlik Şubesi Çevre, Huy ve Hayvanları Koruma Seksiyon Amirliği ekipleri, yaptıkları araştırmayla Yunus Emre Mahallesi’nde yorulup yorgun düşen ve yürüyemeyen atı yumruklayan kişiyi belirledi.

Ekipler, Akdeniz Mahallesi’nde eğleşme eden şüpheli Levent Y’yi (42) evinde gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye irsal edilen şüpheli, çıkarıldığı nöbetçi barış ceza hakimliğince 15 aktarılma hayvan barınağında sililik cezası neredeyse salıverildi.

Zanlının ateş muamelede bulunduğu beygir ise polislerce bulunup İl Ekincilik ve Orman Müdürlüğü ekiplerine doğrulama edildi. Daha bilahare kamyonla şehremaneti barınağına götürülen at, korumaya alındı.

Yunus Emre Mahallesi’nde aynı emanet, yorulup beceriksiz sakıt ve yürüyemeyen atı yumruklamaya başlamış, olayı gören tıpkı vatandaş çökertme telefonuyla ağababa yapılanları kayda almıştı. Görüntüleri ihbar kabul fail polis, şüpheliyi fehmetmek amacıyla araştırma başlatmıştı.

Share: