Adana’da Seyhan Belediyesi depremzede kadınlar üzere mesaide

“Asrın felaketi” olarak nitelenen depremlerden etkilenen illerdeki afetzede kadınlar üzere Adana’daki Seyhan Belediyesi atölyelerinde üretim yapılıyor.

Depremzede kadınlar amacıyla belediyenin atölyelerinde hijyenik ped üretimi gerçekleştiriliyor.

Seyhan Belediyesi Karı Tesanüt Merkezi görevlileri, depremzede kadınlara bindi olabilmek, ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla çalışıyor.

Merkezin atölyelerinde hıfzıssıhha kurallarına uyularak üretimi gerçekleştirilen pedler, depremden etkilenen kentlerdeki müzaheret ve kriz merkezlerinin talebi üstüne bölgeye ulaştırılıyor.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, AA muhabirine, depremin ilk anından itibaren ekipleriyle sahada olduklarını belirtti.

Adana’daki ve özge illerdeki depremzedelere yüklenmek üzere icraat yaptıklarını anlatan Akay, faaliyetlerinin devam ettiğini söyledi.

Depremden etkilenen bölgelerdeki vatandaşların talepleri doğrultusunda yardımlarda bulunduklarını nâkil Akay, bu kapsamda Avrat Dayanışma Merkezi atölyesinin bile mesai yaptığını belirtti.

Akay, atölyede depremzede kadınların ihtiyacı amacıyla üretim yaptıklarını anlatarak, şöyle devam etti:

“Şu anda hareket bölgelerinde yaptığımız çalışmalarda en anne ihtiyaçlardan bire bir tanesinin sağlıklı ped olduğunu gördük. Üretimimizi bu çerçevede sürdürmeye değişmeyen verdik. Şu anda günlük 5 bin civarında ped üretiyoruz. Önceliğimiz ürettiğimiz pedleri, deprem bölgesinde ihtiyacı olanlara yansıtmak. Bu üretimimiz devam edecek. “

Akay, deprem bölgesindeki talebi karşılamalarının peşi sıra Adana ve çevresindeki kadınlara da destekte bulunacaklarını kaydetti.

Share: