Adana’da ele geçirilen 136 milyon 975 bin makaronla ilişik 2 kuşkulu tutuklandı

Adana’birlikte gizlice 136 milyon 975 bin makaron (filtreli sigara kağıdı) ele geçirilen operasyonda gözaltına alınan 2 suratsız tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Tevhit Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, 7 Kasım’bile tarz Sarıçam ilçesindeki bire bir depoda 4 milyon 725 bini yaman doldurulmuş 136 milyon 975 bin makaron, 31 ton 600 kilo yaman ve bire bir sigara taklip ünitesi ele geçirilmesiyle ilgilendiren yürütülen sormaca kapsamında yasakçı Naci A’nın arkası sıra depoyu kiraladığı öne sürülen Hüseyin A’yı bile gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen iki aynasız, çıkarıldıkları gümrük kolcusu sulh ukubet hakimliğince tutuklandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, 7 Kasım’bile Twitter’dan yaptığı açıklamada, Adana Güven Müdürlüğü Kaçakçılık ve Tevhit Suçlarla Mücadele Bölüm Müdürlüğü ekiplerinin, 4 milyon 725 bini tütün doldurulmuş, 132 milyon 250 bini de yersiz gümrük kaçağı makaron ile 31 ton 600 kilogram kıyılmış gizlice kötü ve 1 sigara irca ünitesi ele geçirildiğini belirterek, “Alp polislerimize tebrikler.” ifadesini kullanmıştı. Polis Güçleri, olayla ilişik bir zanlıyı gözaltına almıştı.

Share: