Adana’da dere yatağında cesedi mevcut kişiyi öldürdüğü belirlenen arkadaşı tutuklandı

Adana’nın hat Seyhan ilçesinde, dere yatağında cesedi mevcut kişiyi tabancayla öldürdüğü belirlenen arkadaşı tutuklandı.

Yenidam Mahallesi’nde 13 Eylül’bile dere yatağındaki sazlıkta cesedi kâin kişinin otopsisinde başında mermi çekirdeği tespit edildi.

Olayın aydınlatılması için İl Emniyet Müdürlüğü Düzenlilik Şubesi Kıya Büro Amirliğince hususi takım oluşturuldu.

Ekip, esen umum yüzük oyunu parmağı yoksuz maktulün kolundaki dövmeden ve üzerindeki kıyafetlerden da yola çıkarak araştırma yaptı.

Araştırmalar sonucunda, cesedin 21 Ağustos’ta ailesinin kaybolma başvurusunda bulunduğu Ömer Başdaş’a (19) ait olduğu tayin edildi.

Zanlının maktul ile görüngü hesabına gidip yalnız döndüğü belirlendi

Ekip, yaptığı çalışmayla Başdaş’ın 19 Ağustos’ta arkadaşı Hüseyin S. (24) ile karşılaşmak üzere evinden çıktığı bilgisine ulaştı.

Hüseyin S’nin Başdaş ile olayın yaşandığı bölgeye motosikletle gittiğini, daha sonra yalnız döndüğünü belirleyen ekipler, zanlıyı sezmek için emek başlattı.

Antalya’nın Alanya ilçesine kaçtığını tespit edilen Hüseyin B, burada operasyonla yakalandı. Şüphelinin adresinde, olayda kullanıldığı değerlendirilen ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Gözaltına alınan yabansı Hüseyin S, sorgulanmak amacıyla Adana Güven Müdürlüğüne götürüldü.

Hüseyin S’nin ifadesinde, olaydan 3 bölüm önceki namına ilişik çökertme telefonunu kullanan Başdaş’ın kapatmayı unuttuğu içtimai iletişim araçları hesabından kız arkadaşıyla yazışmalarını gördüğünü, bunun üzerine maktulü evine çağırdığını, daha bilahare motosikletle çökek alana gittiklerini ve bu tam cinayeti işlediğini itiraf ettiği öğrenildi.

Polis, ikilinin evde buluştukları sırada yanlarında olduğunu belirlediği eş arkadaşları A.A’yı (30) birlikte gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan keleş Hüseyin S. çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı, A.A. adli taharri şartıyla serbest bırakıldı.

Olay

Yenidam Mahallesi’ndeki bataklık alanda 13 Eylül’üstelik ceset gören vatandaşların ihbarı üstüne fenomen yerine polis ve itfaiye aracı ekipleri sevk edilmişti.

Ekiplerce kanaldan çıkartılan kısmen çürümüş naaş, etiket tespiti ve ölü açımı üzere Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılmıştı.Share: