Adana ve Mersin’de vatandaşlar sosyal göz projesi amacıyla başvuru yapıyor

Adana ve Mersin’de vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet tarihinin sunma balaban içtimai göz projesi kapsamında başvurularını yapmaya başladı.

Adana ve Mersin’da toplumsal göz projesine e-Çap üzerinden referans imkanı olmayanlar, evraklarını bozmak için Umum ve Ziraat Bankası şubelerine geldi.

Adana’birlikte referans amacıyla banka uğrunda çocuğuyla geçenek bekleyen ev hanımı 37 yaşındaki Mehrican Yonsul, AA muhabirine, kirada oturduğunu söyledi.

Başvurusunun müspet sonuçlanmasını ümit fail Yonsul, “Çıkmasını çokça isterim. Çıkarsa sevinirim, kıvançlı üstelik kalırım. Icar öder kabilinden eş sahibi olacaksın.” diye niteleyerek konuştu.

Ali Bilgi (65) da sosyal projedeki bölük sayısının artırılmasını istedi.

İşçi 27 yaşındaki Ferhat Avcı de “Koşullar güzel, baskı yok. Asgari ücretle çalışan bunu ödeyebilir.” ifadesini kullandı.

“Sıkıntılı gelirliler üzere çok güzelce bir proje”

Mersin’de sosyal basamak projesinin duyurulmasının ardından başvuru üzere bankaya gidenlerden 51 yaşındaki Mustafa Arıcı projeden memnun kaldığını vurguladı.

Taksit ödemelerinin kendisi amacıyla akıllıca olduğunu nâkil Arıcı şöyle devam etti:

“Sayın Reisicumhur’mıza çokça teşekkür ederim. Bankada kaydımı yaptırdım. İnşallah böyle aynı projenin devamının gelmesini de isterim. Gençlerimize, emeklilerimize, yaşlılarımıza imkan tanınsın. Ensiz gelirli insanlar üzere çokça domuzuna tıpkısı proje. Familya çıkarsa memnun kalırız. İlk el aynı evim olacak. Icar derdin bulunmayan.”

Nihat Sönmez (56) de ateşli olduğunu belirterek “3 çocuğumu okutuyorum, kirada oturuyorum. Bu proje tam. Cumhur Reisi’mıza çok teşekkürname ediyoruz. Çokça heyecanlıyız, çok sevindik. Allah’ın izniyle başvurumuz iyicene sonuçlanacak.” diye niteleyerek konuştu.

Proje kapsamında Adana’dahi 6 bin 356 ve Mersin’üstelik 5 bin 100 konutun yapılması planlanıyor.Share: