Adana Demirspor Başkanı Sembol, ligde önce 5’e girmeyi hedeflediklerini söyledi Açıklaması

Adana Demirspor Kulübü Başkanı Hedef Simge, bu sene Spor Dip Süper Lig’i geçmiş 5’te tamamlayarak Avrupa kupalarına gitmeyi hedeflediklerini söyledi.

Alem, yanında basın sözcüsü ve umumi heyet üyesi Çekişme Çokduygulu ve sportif direktör Gökhan Köktürk ile kentteki tıpkı otelde matbuat mensuplarıyla buluşmasının ardından yaptığı açıklamada, ligin 6. haftasında pazartesi haset sahalarında oynadıkları ve 3-2 kazandıkları Trabzonspor maçının durum keyfi açısından sunturlu olduğunu rapor etti.

Mario Balotelli’nin takımdan geç ayrıldığını tamlayan Öncü, “Mario Balotelli takımdan er gitseydi, listemizde Luis Suarez, Cavani, Pato ve Hulk kabilinden bazı oyuncular vardı. Bunlarla görüşmeler yapacaktık amma Mario bizi o kadar oyaladı ki kimseyle görüşemedik. Gitmesi bir madde kaybettirmedi, Dzyuba ve Gulbrandsen geldi onun yerine. Kadromuz ferah, Trabzonspor maçında de forvetsiz oynadık.” diye konuştu.

Alem, Balotelli’nin aktarma olduğu İsviçre ekibi Sion’üstelik dahi sorunlar yaşamasıyla ilgilendiren, “Mario bu, değme dönem tıpkısı haberi çıkıyor. Onu Sion’bile dizginleyecek benzeri Tasavvur Simge yok, kahrını çekecek Gökhan Köktürk namevcut. Orada haddinden fazla sorun yaşayacağını düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Geçen zaman Süper Lig’deki hedeflerinin önce 10 olduğunu anımsatan Bayrak, bu yılki hedefleriyle ilişkin, “Geçen sordular, ‘Hedefimiz evvel 5’ dedim. İlk 5’te saha ahiz ve Avrupa kupalarına gitme arzumuz var. Her öz şans, Allah talih etmedikten bilahare hiçbir husus olamaz. Tanrı talih ederse dahi kimse engelleyemez.” ifadelerini kullandı.Share: