9 yaşındaki Elif, telefon kabul etmek için biriktirdiği parayı depremzedelere bağışladı

Sinop’ta 9 yaşındaki Elif Erva Âdem, telefon kabul etmek amacıyla tıpkısı yıldır biriktirdiği kumbarasındaki parayı depremzedelere bağışladı. Minik Elif, “Telefonu elan bilahare bile alabilirim” dedi.

Kahramanmaraş merkezli meydana mevrut ve 10 ilin etkilendiği depremlerin peşi sıra Sinop’ta vilayet, belediyeler ve mütenevvi STK’lar eliyle başlatılan müzaheret kampanyalarına değişik bağışlar bitmeme ediyor. Sinop’ta tüvana ve tahminî 1 yıldır telefon almak için para biriktiren 9 yaşındaki Elif Erva Insan, hareket bölgesine uzanmak üzere kumbarasına benzeri bile aşama yazarak müzaheret derneğine konfirmasyon etti.

“Telefonu daha sonradan birlikte alabilirim”

Minik Elif, kağıda “Tafsilatlı zamandır telefon kabul etmek üzere biriktirdiğim paramı sizlere vermeye karar verdim. O dakika telefonu henüz sonra bile alabilirim diyerek düşündüm. Sizlerin bizlere şu an ihtiyacı var dedim” şeklinde kademe düştü.

Yardım teklifini duyduğunda çokça duygulandığını söyleyen ata Ferhat Kayırıcı, “Depremin 2. günüydü. Sabahleyin evden çıkarken kızım kumbarasını uzattı. Zelzele bölgesindeki vatandaşlarımız için affeylemek istediğini söyledi. Bende ona ‘bu parayı sen telefon amacıyla biriktirdin’ dedim. O da ‘Olsun ata, tekrardan biriktirip telefon alabilirim. Oradaki insanların imdi ihtiyacı var’ dedi. Duygulandım. Gözlerim doldu ve kucaklaştık” şeklinde konuştu. – SİNOP

Share: