84 yaşındaki depremzede, facia takkadak yaşadıklarını hastanede anlattı

Adıyaman’bile tedavi gördüğü hastanede depreme yakalanan 84 yaşındaki Emine Kadıoğlu, facia simultane yaşadıklarını anlattı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde Adıyaman’de çatısı çöken hastaneden tahliye edilen hastalar beyninde saha kayran Kadıoğlu, İstanbul’daki Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesine getirildi.

Hastanede gazetecilere sarsıntı simultane yaşadıklarını anlatan Kadıoğlu, tıpkı daha hakeza ayrımsız afet olmaması üzere yakarış ettiğini söyledi.

Kadıoğlu, “Adıyaman’dahi celal hastanesinin en üst katında kemik erimesi nedeniyle tedavi görüyordum. 8’inci kattaydım. Depresyon altında kalıp kalmadığımı üstelik bilmiyorum. Ayrımsız hemşirenin gelip beni aşağıya indirdiğini hatırlıyorum. Dışarısı mahşer günü gibiydi.” diye konuştu.

Eşini 8 kamer önce kaybettiğini, 10 çocuğu ve 15 torunu olduğunu anlatan Kadıoğlu, depremde hayatını kaybedenler üzere çok gözyaşı döktüğünü söyledi.

Kadıoğlu, “Depreme hastanede yakalandım. Adıyaman’daki evim daha çok bulunmayan. Torunumun biri depremde öldü. Bir çocuğu vardı, o birlikte öldü.” dedi.

İstanbul’daki hastanede tedavisinin sürdürüldüğünü nâkil Kadıoğlu, yegâne isteğinin hastalığına deva bulunması olduğunu kaydetti.

Kadıoğlu’nun gelini Nafiye Kadıoğlu de Adıyaman’daki depremde haddinden fazla çok kayıpları olduğunu belirterek, “Köyümüzde çok cenazemiz var. Görümcemin oğlunu, torununu kaybettik.” diye niteleyerek konuştu.

Hastanedeki yaralıların tedavileri sürüyor

Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümünde fariza özne Bilirkişi Dr. Necati Doğan bile hastanede tedavileri süren dertli depremzedelere ilişik şu bilgileri verdi:

“Hastanemizin Ortopedi ve Travmatoloji biriminin üstlendiği 90 kadar hastamız var. Bunların 30’u bala bati bakımda yatarken, 20 hastamız üstelik umumi alçak bakımda bulunuyor. 40 kadarını dahi serviste izlem etmekteyiz. Birçoğunun evvel müdahaleleri tamamlandı. Şu dakika incitici takipleri ve bazı yaptığımız amal var.”

Share: