50 milyonluk vurgun fail çete çökertildi

50 milyonluk cılız işleyen çete çökertildi

-Çete üyeleri dolandırdıkları paralar ile çılgın ortamında yaşadı, sosyal medyadan paylaşım yaptı

NEVŞEHİR – Türkiye genelinde düzme genel ağ siteleri açarak vatandaşları dolandıran şehir Nevşehir Güven Müdürlüğü eliyle çökertildi.

Edinilen bilgiye bakarak cali internet siteleri ve online bey aracılığı ile Türkiye genelinde kalifiye açacak ve ocak isticar etmek, kitap satmak için kurulan cali genel ağ sitesi üzerinden kestirmece bin vatandaşı 50 milyon lira dolandıran çete çökertildi.

Polis ekipleri İnternette kurdukları cali bungalov karı ve kiralık açar siteleri kurduktan sonra Ankara’birlikte müfrit bire bir sitede açtıkları davet merkezinde etkin kadınlara maaş 30 bin liralık aylık verdiklerini da belirledi.

Suç örgütü liderliği eden ve PKK terör örgütü üyeliğinden kaydı kâin Şiyar harf adlı Ümit T.’nin 5,5 milyonluk araba satın aldığı, Ankara’da ünlü bir sanatçının konserinde 50 bin liralık locada düzlük kalmayınca iki bitirme mal teklif ederek locayı kiraladıkları do ortaya çıktı.

PKK terör örgütü üyeliğinden yanlışlık kaydı mevcut çete liderinin Mersin Ağacı’de 8 milyona villa yaptırdığını belirleyen polis ekipleri 4 kamer süren maharet ve fiziksel izlem sonrasında 3 ilde cerrahi müdahale düzenlenerek 24 nahoş gözaltına alındı.

Nevşehir’de Kapadokya gezisi ayırmak talip bir yurttaş internet üzerinden vesile kiralaması yaparken dolandırıldığını ayırt fail tıpkı vatandaşın şikayeti ile çalışmalara başlayan Nevşehir Güven Müdürlüğü Siber Suçlarla Savaşım Bölüm Müdürlüğü ekipleri paranın gönderildiği hesabın izini sürdü.

Polis, şüphelinin namına 6 günde 2 milyonu çok servet girişi olduğunu belirledi. 4 ay süren ustalık ve fiziksel izlem sonrasında teşekkül liderliğini PKK yıldırı örgütü üyeliği suçundan kaydı mevcut Ümit T.’nin yaptığı tespit edildi. Zanlıların, vasıta ve bungalov eş kiralama şirketi adı altında yapmacıklı siteler kurduğu, yabancı tabiiyetli eşhas konusunda aldıkları çokça sayıda GSM hattıyla siteleri arayan vatandaşları dolandırdığı belirleme edildi.

Çete üyeleri arasındaki A.K.’nin Ankara’dahi Yıldız Tilbe konseri locasına 50 bin lira karşılığında yer ayırtmak istediği düzlük olmaması durumunda locaya ücretin 2 katını vererek locayı aldığı dahi edinilen bilgiler arasında.

Çete lideri Beklenti T.’nin ise 2.2 milyon lira aracını satarak 5.5 Milyonluk çevirgeç için sektör yaptığı belirleme edildi. Davet merkezinde çalışan kadınlar ile birlikte Ankara’da akşam hayatında haftalık 350 bin lira mülk harcadığı ve çete üyelerinin Ankara ve Mersinde maaş kirası toplamda 100 bin liralık olan sitelerde yaşadıkları belirlendi.

Gözaltına alınan şahısların üzerlerinden 105 bin teklik para, haddinden fazla sayıda bezgi eşyası, eroin özellik, 3 skor ruhsatsız tabanca ve bu tabancalara ilgilendiren çokça sayıda fişek, çokça sayıda el telefonu ve gümüş kart, ayrı ayrı bankalara ilişkin banka ve kredi kartları ile alay malay dijital materyaller ele geçirildi.

Hatay, Sazak ve Ankara’bile yapılan operasyonda gözaltına alınan 24 bed kişi zaman Nevşehir Emniyet Müdürlüğüne getirilerek sorgularına başlandı.

Share: