5. Sakarya Peyzaj, Bezen Bitkileri ve Bostan Sanatları Fuarı, 7-10 Eylül’de düzenlenecek

Sakarya PSB Anatolia Peyzaj, Bezgi Bitkileri ve Bostan Sanatları Fuarı’nın beşincisi, 7-10 Eylül’da Sapanca ilçesinde gerçekleştirilecek.

Kırkpınar mevkisinde hazırlanan 90 bin metrekarelik alanda düzenlenecek fuarda, 16 ülkeden 220 firma ürünlerini sergileyecek.

Aziz Duran Parkı’ndaki tanıtım töreninde mütekellim Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Şanlı, sektörün arz iri sarih çekicilik fuarına ayrımsız misil daha familya sahipliği yapacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Eke, Sakarya’nın coğrafi konumu sebebiyle nebat türü çeşitliliği ve endemizm açısından dolay plana çıktığını dile getirerek, “Sakarya’mız süs bitkiciliği ve peyzaj sektöründe bile Türkiye’nin uluslararası kapısı haline geldi. Peyzaj ve ziynet bitkiciliği sektörünün ilerleyişine koşut kendisine fuarımızın seçkin sabık yıl kapsamı ve iştirak oranları alçak şekilde artıyor. Sakarya, üretimi, melfuf değeri, istihdamı ve dış tecim hacmiyle bu sektöre yan veren şehirlerin başında geliyor.” dedi.

Uluslararası fuarın eskimemiş tecim fırsatları üstelik oluşturacağını kaydeden Mehabetli, şunları söyledi:

“Katılımcılar, fuar alanı içerisindeki kurumlarla doğrudan bildirişim ihdas olanağı sağlayacak. Böylelikle işaret bilinirliğini artıracak, yenilikleri tanıyacak, prestij sağlayacak ve sektördeki gelişmeleri ve beklentileri yakından strateji edecekler. PSB Anatolia, bitki türleri noktasında balaban portföyün yanı sıra, peyzaj ekipmanları ve makineleri konusunda yoğunlaşan katılımcıları üstelik bir tane noktada buluşturacaktır. Fuarın gerçekleşmesine ulama sunanlara teşekkürname ediyoruz.”

“Fuar, Sakarya’yı sektörün üssü haline getirecek”

Sakarya Tecim ve Sanayi Odası (SATSO) Umumi Heyet Başkanı Akgün Altuğ birlikte sektörün temas geçen ahit kentte kalitesinin arttığını, istihdama makro katkı sunduğunu kaydetti.

Fuarın anlı şanlı olmasını dileyen Altuğ, “Bezgi bitkiciliği, fideden sonuncu ürüne kadar vahim anlamda tıpkısı departman haline geldi. Üretim açısından seçkin problemimiz yok. Temas geçen zaman kalite artıyor, istihdam çoğalıyor. Ürünün pazarlanması anlamında dahi bu fuar berenarı önemli. Tıpkısı zamanda bu fuar, Sakarya’yı sektörün üssü haline getirecek.” diye niteleyerek konuştu.

Sakarya Orman Havza Müdürü Ziya Çelik ise Sakarya’nın peyzaj ve ziynet bitkiciliğinde isminden bayram edilen tıpkısı şehir olduğunu belirterek, “Orman Nahiye Müdürlüğü olarak fuarın başlangıcından bu yana hem iştirak sağlıyor hem da himmet veriyoruz. Fuarımızın şehrimize, ülkemize ve sektörümüze yardım sağlamasını diliyorum.” dedi.Share: