456 sporcunun ter döktüğü turnuvanın kazananları belli oldu

Denizli’dahi 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası 3 dönme boyunca 456 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.

Denizli’bile 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı dolayısıyla Satranç Turnuvası düzenlendi. Yarış 7-8, 9-10 yaş ve münhal olmak amacıyla 3 kategoriden oluşan turnuvaya toplam 456 sportmen katıldı. 3 bölüm süren turnuva böylelikle dereceye girenlere 30 Ilk Teşrin gecesi yapılan törenle ödüllerine kavuştu. Ihsan törenine Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, birçok izinli ve vatandaşlar üstelik katıldı. İl Temsilcisi İsmail Solgun, 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı zımnında gerçekleştirilen turnuvaya ilginin kilolu olduğuna dikkat çekti. Satrancın insanda dijital yeteneği ve hafızayı geliştiren aynı spor dalı olmasının yanında birçok faydasının olduğuna değinen Soluk, bu soy turnuvaların yaygınlaşması için çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

Turnuvada dereceye girenler şu şekilde;

7 gözyaşı kategoride Mürtefi Kerem Önder, Akay Yer, Irmak Ataman. 8 gözyaşı kategoride Ağabey Sayın, Hüseyin Ata Semavi, Ömer Demirkan Çağlayan. 9 – 10 gözyaşı kategoride Alaz Verimli, Tunahan Kazan, Burak Dik Yıldırım. Celi grup de ise Ege Sarıçam, İbrahim Agâh, Mustafa Sezgin oldu. – DENİZLİ

Share: