38 etap sıcaklıkta atlarını dörtnala koşturdular

Erzincan’da 38 evre yunak gelgel altında ciritçiler takımlarının galip gelebilmesi için atlarını dörtnala koşturdular.

Anadan Görme Atlı Spor Dalları cirit müsabakasının çeyrek altın finalleri Erzincan’da yapılmaya başlandı. Erzurum, Malatya, Bayburt ve Kars’tan 4 takımın katılımıyla gerçekleşen çeyrek final maçları Erzincan’da Fatih Mahallesinde bulunan cirit sahasında oynanıyor. 3 dönme sürecek çeyrek final karşılaşmaları dem kesti.

Erzincan Albayrak Süvari Spor Kulübü Başkanı ve bir zamanda sporcusu olan Kavi Albayrak, konuya ilgili şu bilgileri verdi:

“Anadan Görme Atlı Spor dalları cirit müsabakasının çeyrek finalleri Erzincan’da yapılıyor. Müsabakaya Kars, Erzurum, Malatya, Bayburt takımları katılıyor. Bu dört takımın birincisi yarı final finalisti olacak. Bu yıl Erzincan’da yapılıyor bu karşılaşmalar. 3 dolaşma sürecek. 4 topluluk 3’er maç yapacak. 3’er maçtan sonraları birinci gelen erekçi olacak. 3 mızıka elimine olacak. Bu şekilde ayrı 2 şehirde daha çeyrek altın bitiş maçları var. Onlarda bittikten bilahare nısıf finaller oynanacak. Nısıf finallerde 4’erli 4 kadro halinde olacak 16 takımın katılımıyla. 4’erli takımların finalistleri de seneye Ankara’ya birinci takım takımlarının arasına katılmaya doğruluk kazanacak.” – ERZİNCANShare: