360 rütbe pervaz simülatörü TEKNOFEST ziyaretçilerinin ayaklarını yerden kesti

TEKNOFEST KARADENİZ’üstelik ilk kez sergilenen “360 etap pervaz deneyimi simülatörü” katılımcıların albeni uzlaştırıcı istimal deneyimi yaşamasını sağladı.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde planlı, Anadolu Ajansının medya paydaşı olduğu TEKNOFEST KARADENİZ, Samsun Çarşamba Havalimanı’nda gerçekleştiriliyor.

Türk Havacılık ve Gök Sanayii Kurumsal Tanıtım Müdürü Aşure Ayı Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şirket namına esbak yıllarda olduğu gibi TEKNOFEST’e mahmul mahmul katıldıklarını söyledi.

TEKNOFEST KARADENİZ’in şirket açısından Helikopter Tasarım Yarışması ile başladığını tamlayan Yılmayan, Trabzon’da başlayan faaliyetlerin final bölümünde Samsun’a taşındığını rapor etti. Yılmayan, Samsun’da füru ve çoluk çocuk ilkin tevessül etmek amacıyla rastgele yaştan katılımcının bent duyabileceği içerikler hazırladıklarını bildirdi.

TUSAŞ standında iş atölyeleri bulunduğunu, çocukların, gençlerin bu atölyelerde kodlama çalışmaları yaptıklarını dile getiren Yılmaz, şöyle konuştu:

“Çoluk Çocuk ve profesyonellere müteveccih birçok kariyer standımız var. Arkadaşlarımız kendilerine koruyucu oluyorlar. Birikim alanlarımızda TEKNOFEST Azerbaycan’da Milli Savaşçı Uçak’ın VR simülatörü vardı. Bu sene ilk kez TEKNOFEST KARADENİZ’e 360 paye uçuş deneyimi simülatörümüzü getirdik. Bu simülatörümüz kişinin uçaktaki hareketlerine bakarak 360 derece dönerek tıpkı birikim yaşatabiliyor. Gençlerimiz çok eğleniyorlar, keyifli aralık geçiriyorlar. Burada teferruatlı kuyruklar oluşuyor. Değme TEKNOFEST’te tıpkısı yeniliği, farklı tıpkı deneyimi kardeşlerimize, 7’den 70’e seçme yaştan ziyaretçiye ulaştırmaya çalışıyoruz. Antrparantez alanda platformlarımızı sergiliyoruz, pervaz gösterilerimiz var. Hürkuş ve Gökbey müzikalimiz 21 ili gezdikten sonra TEKNOFEST’te üstelik sahnelendi. Sene sonuna büyüklüğünde 81 ile ulaşmayı amaçlıyoruz. Müzikalimiz esas sahnede temas aktarılma katılımcılarla buluşuyor.”

360 evre pervaz deneyimi simülatörünün bundan sonraki etkinliklerin stabil parçalarından biri olacağını vurgulayan Yılmayan, sonraki TEKNOFEST üzere dahi ayrımlı aynı sürpriz hazırladıklarını kaydetti.

Share: