30 Ağustos Muay Thai Galası adeta nefesleri kesti

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde planlı Muay Thai galasında hevesli sporcuların müsabakaları adeta nefesleri kesti.

Kocaeli’nin Darıca ilçesi Muay Thai gala müsabakalarına karı sahipliği yaptı. Darıca Belediyesi ve Muay Thai Federasyonu Kocaeli İl Temsilciliği ortaklığında gerçekleşen etkinlikte Kocaeli, İstanbul, Bursa, Sakarya ve Düzce oluşmak amacıyla 5 ilden katılan 24 elit sportmen, Darıca sahilinde bulunan amfiteatr tiyatroda kurulan ringde kozlarını paylaştı. Müsabakalarda galip mevrut sporculara ödülleri tören düzeni üyeleri tarafından verildi. Vatandaşların çetin ilişki gösterdiği Muay Thai karşılaşmaları nefes kesti.

Emre Kaan Kanar: “Vatandaşların desteği baya tıpkı büyüktü”

Evinde olduğu için mücadeleye balaban bir coşkuyla sâdır ve izleyicilerden balaban destek gören Darıca Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü sporcusu Emre Kaan Kanar, “Kısaca 10 yıldır dövüş sporlarıyla uğraşıyorum. Zaman üstelik Darıca’üstelik haddinden fazla iyicene tıpkısı müsabaka düzenlendi. Darıca’nın sporcusu adına ego dövüştüm. Çok pir bire bir geceydi. Vatandaşların desteği büyüktü. Bunun sebebi yıllardır Darıca’ya bu spor anlamında hizmet vermiş olmamız. Darıca sporcusu namına halk üstünde tutulan biriyim Allah’a şükür. Buraya çıktığım devir haddinden fazla heyecanlanıyorum. Zira burası öz evimiz. ‘Acaba maçı kaybeder miyim?’ diyerek düşünüyorum, o kadar izleyici bizi izliyor. Tıpkı tedirginlikle çıkıyoruz zaten amma galibiyet olunca çok iyicene oluyor. Aç adına hep 10 maçım vardı, bunların 8’ini kazanmıştım, 3 sefer rakiplerimi nakavt etmiştim. Bu bile 11. müsabakamız oldu. Yengi sayısını 9’a çıkardım. İnşallah bunların devamı gelecek” dedi.

Hüsamettin Ergül: “Amfiteatr seyir bir nice organizasyona ev sahipliği yaptı”

Darıca Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü Başkanı Hüsamettin Ergül ise, “2 sene geçmiş yapmıştık tığ Muay Thai organizasyonunu. Çok nazik hoşlanma gördü. Muay Thai, Tayland’a özgü benzeri spor. Amma Türkiye’de çokça geniş. Bizim de Darıca Belediyesi olarak Muay Thai branşında Emre gibi birçok sporcularımız var. Zaman 2’üstelik 2 yaptık. Kayran çok ergonomik. Burada biz mümasil tarihte yumruk oyunu müsabakaları üstelik yarmak istiyoruz. Darıca insanı yoz sporu seviyor. Amfiteatr seyretme birçok organizasyona familya sahipliği yaptı ama dışarıdan mevrut, bu spora iştiyak vermiş insanlar üstelik haddinden fazla bahtiyar. O yüzden hakeza aynı organizasyona eş sahipliği yaptığımız için tığ de mutluyuz” diyerek konuştu. – KOCAELİ

Share: