“21. Yüzyılda Politika ve Yıpranmamış Açılımlar Forumu” sona erdi

YANLIŞSIZ Parti’nin, iktidara gelişinin 20. sene dönümü dolayısıyla düzenlediği “21. Yüzyılda Yöntem ve Eskimemiş Açılımlar Forumu” sona erdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dahi dil cambazı namına katıldığı, iki dönüş süren forumda “21. Yüzyılın Krizleri ve Siyasetin Geleceği”, “Siyasette Töre Bilimi, Hars ve Hikmet”, “21. Yüzyılda Açık Oturum Kurumlar ve Yeni Yaklaşımlar”, “Sayısal Çağda Yöntem ve Medya”, “Mütebeddil Siyasi Liderlik: Evcil ve Toptan Mesail”, “Yıpranmamış Ağır Sıklet Savaşları: Iktisat ve Enerji Politikaları”, “İnsani Krizler, Kültürel Çatışmalar ve Siyasetin Cevabı”, “Yeni bir Soğuk Savaş mı? Global Jeopolitik ve Riskler”, “Yıldırı ve Güvenlik: Toptan Tehditler”, “Siyasette ve Toplumda Dinin Rolü” başlıkları ele makbuz.

“İnsanlığın iyiliği üzere öneriler” hedefiyle düzenlenen foruma katılan MEMLUK, Almanya, Azerbaycan, Fransa, İngiltere, Cenup Afrika, Gürcistan, İtalya, Katar, Lübnan, Moritanya, Norveç, Pakistan, Rusya, Singapur, Sırbistan, Ukrayna ve Ürdün’ün üstelik bulunduğu ülkelerden oylumlu konuşmacılar, nükleerden enerji savaşlarına, iklimden göçe, insanca krizlerden global tehditlere bugünün uluslararası ilişkiler meselelerini konuştu.

Nükleer Çağda Hazar Vakfı Başkanı Dr. Ivana Nikolic Hughes, sakat Norveç İklim ve Mekân Bakanı Erik Solheim, sakat Tunus Dışişleri Bakanı Eş Abdüsselam, sakat Gürcistan Defans Icra Vekili Yardımcısı Nodar Kharshiladze, Fransız politika bilim adamı François Burgat, Notre Dame Üniversitesinden Prof. Ebrahim Moosa ve Asya Konseyi Başkanı Dr. Quansheng Zhao gibi isimlerin hatip olduğu forumda, DÜRÜST Öğür Umumi Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, DOĞRU Tümen Genel Başbuğ Yardımcıları Efkan Alabalık, Cevdet Yılmaz ve Mustafa Şen, SELIM Öğür Sözcüsü Ömer Çelik, DOĞRU Parti milletvekilleri Volkan Step ile Yırtıkça Ünal, panellerde moderatörlük yaptı.

Koordinatörlüğünü YANLIŞSIZ Parti Yalova Mebus Ahmet Büyükgümüş ve DOĞRU Tümen MKYK Üyesi Ayşe Böhürler’in üstlendiği toplu tartışma, evcil ve ecnebi medyadan dahi ağır demet gördü.

Share: