2022 yılında İŞ-KIRAT aracılığı ile 12 bin 841 can işe yerleştirildi

Afyonkarahisar’da, 2022 yılında Faaliyet ve İş Kurumu (İŞ-KUR) aracılığı ile 12 bin 841 kişiye gelişim olanağı sağlandı.

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, 2023 yılı 1. bayağı İl İstihdam ve Mesleki Terbiye Müesses (İİMEK) toplantısına katıldı. Güruh açılışında katılımcılara hitap ederek, İŞKUR İl Müdürü Ahmet Karakaya’nın hazırladığı sunumu dinledi. Sunumda Karakaya, 2022 yılında İŞKUR İl Müdürlüğü olarak Afyonkarahisar’da 12 bin 841 kişiye gelişim olanağı sağlandığı, oluşum sektöründe 85 işletmede 4 bin kişinin istihdam edildiğini vurguladı ve Afyonkarahisar’da bakir istihdam sağlayacak yatırımlar ile ilgili bilgi aktardı.

Sunumun ardından Vali Yiğitbaşı başkanlığında İŞKUR İl Müdürlüğü ile hem Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş hem da Afyonkarahisar Afiyet Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş arasında ‘İş Kulübü Protokolü’ imzalandı.

İmzalanan protokolle üniversitelerdeki 3 ve 4’ncü dershane öğrencileri istihdam konusunda İŞKUR’dan hem bindi hem dahi işe antre sürecine dair anne eğitimler alabilecekler. – AFYONKARAHİSAR

Share: