20 ilde eş zamanlı Müsilaj-2 Operasyonu başlatıldı! 233 aynasız üzere yakalama kararı var

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Inanma Genel Müdürlüğü KOM Ofis Başkanlığı koordinasyonunda tevhit cürüm örgütleriyle mücadele kapsamında henüz geçmiş planlı operasyonların arkası sıra çalışmalara devam edildi.

ÇIFTLIK EKİPLERİ HAREKETE GEÇTİ

Bu kapsamda kıyı şeridinde yaşayanların üzerinde kalın, cebir, yıldırma ve sürat yöntemlerini kullanarak kendilerini heybet erklerinden yüksek göstermeye etkin, talih turizmini damarı bozuk etkileyen mafya tipi organize suç örgütleri ve bu örgütlere cebe sağlayıcı yanlışlık gruplarına yönelik Cumhuriyet Altını başsavcılıklarının talimatları doğrultusunda ÇIFTLIK Daire Başkanlığı koordinasyonunda harekete geçildi.

20 İLDE 12 ORGANİZE CÜRÜM ÖRGÜTÜ BELİRLENDİ

Adana, Antalya, Işıklı, Balıkesir, İzmir, Muğla, Sazak, Bursa, Çanakkale, Samsun, Hatay, İstanbul, Cıvıl Cıvıl, Tekirdağ, Giresun, Kastamonu, Bartın, Düzce, Rize ve Zonguldak koyulmak amacıyla 20 ilde “yanlışlık hizmet etmek için teşkilat yapmak, örgütün faaliyetleri kapsamında yağma, faizcilik, yıldırma, düşünülerek kanlı” suçlarını dinamik 12 kombinasyon suç örgütü tayin edildi.

Ayrıca söz konusu örgütlere zırh realizasyon ederek 6136 sayılı Kanun’a uymazlık suçunu hareketli, kamu güvenliği ve barışına yıldırma oluşturan 27 yanlışlık grubu belirlendi.

EŞ ZAMANLI OPERASYONLAR DÜZENLENDİ

Bunun üstüne Cumhuriyet Altını başsavcılıkları tarafından haklarında bakı kararı verilen 233 şüphelinin yakalanması için bu sabah senkronik “Müsilaj-2 Operasyonu” düzenlendi.

Share: