16 Yaş Şeş Milli Futbol Takımı, Avrupa Şampiyonası elemeleri için çalışıyor

16 Yaş Altı Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Varlık Serdal Altunsöz, takıma katılacak yeni dinç yeteneklerle aktör havuzunu genişleteceklerini belirtti.

Ay-bulutsuz çoluk çocuk, Erzurum’birlikte Palandöken Dağı eteklerindeki Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde teknik direktör Altunsöz yönetimindeki kamp programını önce etabını tamamladı.

Mülk Serdal Altunsöz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Erzurum halkının kendilerine karşı yürekten ve ısıdam hunriz davrandıklarını söyledi.

“Sene boyu Avrupa şampiyonası elemelerine hazırlanacağız”

Hele dinlenme kampı, bünye ve otel olarak şartlarının ve himmet imkanlarının haddinden fazla sunturlu olduğunu ifade eden Altunsöz, şöyle konuştu:

“Oyuncularımız 2007 doğumlu, 16 yaş altı grubu. Pandemi çocukları bunlar. 1,5 yıl külliyen oynamadılar. Üçüncü sefer toplanabildik. 16 yaşına geldiler. Seneye Avrupa Şampiyonası hazırlıkları olacak. İlk ve ikinci eleme turları olacak. Burada onun için hazırlanıyoruz. Tıpkısı mızıka oluşturmaya çalışıyoruz. Hedefimiz, sene süresince hazırlık maçı oynayarak tıpkısı topluluk sağlamak ve Avrupa şampiyonası elemelerine hareket etmek.”

“Aynı oyun kültürü oturtmaya çalışıyoruz”

Günde koşa idman yaparak kampı meşbu meşgul geçirdiklerini söyleyen Altunsöz, “Haddinden Fazla adamakıllı ayrımsız emek ortamı var. Çocuklarımız de ellerinden mevrut seçme şeyi yapıyorlar. Benzeri baziçe kültürü oturtmaya çalışıyoruz. Türk milli takımına uygun presli, ciddi, baskılı ve hararetli ayrımsız baziçe oturtmaya çalışıyoruz. Uyarlanmış olmaya çalışıyorlar, daha iyiye akilane gideceğiz inşallah.” diye niteleyerek konuştu.

Kentteki kampı tamamladıklarını ve eylül ayında gene akmak istediklerini aktaran Altunsöz, şunları kaydetti:

“Şerait çok evire çevire. Planda benzeri ayrım olmazsa Azerbaycan ile 27 ve 29 Ilkgüz’de iki pare tedarik maçı oynayacağız. Şu anda burada 25 pasaj oyuncu grubumuz var. Amma oyuncu havuzumuz haddinden fazla degaje. Dar dışında olan oyuncularımız var. Eylül ayında onlar da bize karışma olacak. Yani serbest oyuncu havuzuyla rastgele bölgede 5 pasaj oyuncu diyebilirim. Toplamda 55 modül oyuncumuz var. Onun dışında dahi strateji ettiğimiz oyuncular var.” diye konuştu.Share: