14 yılda 57 posta işler olan zinde kızdan güzel yazı sanatı sergisi

14 yılda 57 nöbet operasyon olan dinç kızdan kaligrafi sergisi

VAN – Türkiye’birlikte eşsiz görülen teneffüs yolu rahatsızlığına yakalanan ve 14 yılda 57 misil operasyon olan Beyzanur Angişyan, önceki kişisel sergisini gerçekleştirdi.

Van’birlikte elan 2,5 yaşındayken ‘Laringeal papillom’ tanısı konan 17 yaşındaki Beyzanur Angişyan, 14 yılda 57 kat ameliyat oldu. Yaşadığı onca sıkıntıya karşın hayata umutla nazır Beyzanur, kaligrafiye zül saldı. Çizdiği kaligrafi tabloların ayrımlı sergilerde sergilenmesi ve insanlar eliyle beğenilmesinin ardından Beyzanur Angişyan, önceki kişisel sergisini düzenledi. İpekyolu Atatürk Görüşme Galerisinde düzenlenen serginin açılışına İpekyolu Kaymakamı ve Uray Başbuğ Vekili İhsan Emre Ziyalı, bazı alım müdürleri, STK başkanları, Beyzanur Angişyan’ın ailesi ve sevenleri katıldı.

“Beyzanur, Türkiye’deki yekpare hastalara eş niteliğindedir”

Kurdele kesimi ve serginin gezilmesinin ardından bire bir açıklamada mevcut İpekyolu Kaymakamı ve Uray Başbuğ Vekili İhsan Emre Görgülü, “Beyzanur, epey yaşlardan itibaren 57 defa imik kanseri ameliyatları geçirdi. Bu ameliyatları geçirirken hayattan tek ant kopmadı ve namına tıpkısı nöbet çizdi. Kaligrafi sanatında ilerleyerek eserlerini zaman Vanlılara buluşturdu. Hayattan kopmaması ve kendisine aynı kez çizmesi, hem bize hem Türkiye’deki kül züğürt olan kardeşlerimize örnek niteliğindedir. Beyzanur kardeşimize, ona seçkin ahit desteğini sunan ailesine ve onu yetiştiren öğretmenlerine çokça teşekkür ediyorum” dedi.

“Kendimi hiçbir ant tutkun adına görmedim”

Haddinden Fazla hoşur yaşlarda güzel yazı sanatı çalışmalarına başladığını tabir fail Beyzanur Angişyan, çizdiği tabloların şişko sergilerde beğenilmesi ile alay malay böyle bire bir çalışmanın içerisine girdiğini anlattı. Sergide 30’a mümasil levha ve debbağ çalışmalarının düz aldığını aktaran Angişyan, “Ruhsal, kayırıcı üstünde genişlik büyük etkidir. Sen kendini bittabi hissedersen, öyle bitmeme edersin. Ego kendimi hiçbir ant hastalanmış adına görmedim. Herhangi Bir devir de böyle ilerledim. Kendini neye odaklarsan, o şekilde ilerlersin. Kaligrafi, kendimi bulduğum yerdir. Benim üzere nazik ayrımsız motivasyon kaynağıdır. Ailem ve öğretmenim rastgele ahit yanımda olduğu amacıyla ego birlikte bu yolda haddinden fazla sunturlu ilerledim” ifadelerini kullandı.

Kızıyla değme ant çalım duyduğunu ifade fail cet Cafer Angişyan dahi, “Beyzanur, 16 yıl boyunca dayanıklı aynı hayat mücadelesi verdi. Şuan motivasyonu haddinden fazla mebzul. Benzeri ağababa yerine emeğimizin karşılığını aldık. Gururluyuz, onurluyuz” dedi.

Tuşba Deneyimsizlik Merkezi Hüsnü-Model Hüsnühat Eğitmeni Nuray Canbay birlikte, “Öğrencim çok kalburüstü, etkili biri. Onun bu başarısından hava onure oldum. 16 yaşında bu büyüklüğünde evire çevire eserler nüfuz etmek, çokça iyicene aynı öz” diyerek konuştu.

Share: